Більше 200 мільйонів на покращення екології: на ДТЕК Бурштинській ТЕС продовжують оновлювати електрофільтри
23 Жов, 2019 20:21
Ще два електрофільтри на двох енергоблоках Бурштинської ТЕС пройшли оновлення. Це підвищить їх ефективність, а отже зменшиться викид пилу у повітря.
Читайте також: "Сьогодні повинна бути тільки конкуренція чесних бізнесменів проти злодіїв" , - партнери Єремеєва об'єднаються проти Коломойського
Загалом за останні вісім років на станції оновили вісім електрофільтрів з дванадцяти, три з них побудували «з нуля». Завдяки реконструйованим електрофільтрам викиди забруднюючих речовин знизили в середньому в 30 разів. На будівництво нових та ремонт існуючих електрофільтрів ДТЕК спрямував 236 млн грн. Електрофільтри встановлено на всіх енергоблоках ТЕС.
Електрофільтри відремонтували на енергоблоках №3 та №6. Основний робочий елемент електрофільтрів, який вловлює вугільний пил від попадання у повітря – електроди. Енергетики їх замінили на нові. Разом з тим повністю оновили внутрішнє оснащення електрофільтрів.
«Ми слідкуємо за тим, щоб викиди не перевищували нормативних значень. Щокварталу робимо заміри викидів забруднюючих речовин в атмосферу на кожному енергоблоці та працюємо над тим, щоб показники знижувались. Старі запчастини в електрофільтрах не дозволяли їм повноцінно працювати та якісно фільтрувати викиди, – говорить в. о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Олег Івахів. – Після заміни старих деталей на нові електрофільтри дозволять скоротити викиди пилу в атмосферу до 50 мг/м3 пилу, що відповідає європейським нормам. На всіх 12 блоках електрофільтри працюють безперервно. Відключати їх ми не можемо ні з технічної точки зору, оскільки зупинки шкодять обладнання, ані з законодавчої».
На всіх дванадцяти енергоблоках Бурштинської ТЕС встановлено електрофільтри. Три з них – нові та сучасні на блоках №7, №5 та №10. Їх було встановлено протягом 2012-2018 років. Викиди на цих блоках знижено в середньому у 30 разів – до 44 мг/м3, що навіть нижче за європейські норми.
Наразі енергетики проводять заміри викидів на блоках, де фільтри відремонтували в цьому році. Такі заміри на станції проводять щокварталу на кожному блоці.
Загалом за останні вісім років на будівництво та ремонт електрофільтрів на блоках Бурштинської ТЕС ДТЕК спрямував 236 мільйонів гривень.
Довідка. ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в генерації електроенергії – 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування – 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.