Проблеми, досягнення, пріоритети: як пройшли 100 днів на посаді голови ОДА у Дениса Шмигаля (ФОТО)
12 Лис, 2019 10:48
Другого серпня поточного року головою Івано-Франківської облдержадміністрації було призначено Дениса Шмигаля. 12 листопада посадовець відзвітував за 100 днів своєї роботи.
Читайте також: З першого березня середня пенсія зросте на 322 гривні — рішення Уряду
Розпочалася зустріч із 4-хвилинного ролику про мандрівки голови ОДА районами і подіями з обласного центру, інформує “Галка“.
“Почалося з того, що спільно з президентом ми побували у франківському аеропорту – поговорили про його реконструкцію, також оглянули дорогу Яблунів – Космач, говорили про відбудову мосту через річку Чечва між селами Пійло та Довге Калуське“, – зазначив Шмигаль.
Посадовець зазначив, аеропорт – одне з найскладніших питань, бо там є 7 суб’єктів впливу.
“Зараз ми проводимо інвентаризацію земельних ділянок і готуємо документацію щодо будівництва нової злітної смуги”, – пояснив очільник ОДА.
Проблеми
1. Не виплачена зарплата вчителям, лікарям
“Щодня працюємо над цим. Є спілкування з Києвом, відправляємо відповідні листи. Загалом є розуміння, як це виправити”, – пояснює Шмигаль.
2. Мости і дороги
Підготовчі процеси ремонту доріг стартували ще на початку поточного року і були скоординовані між облдержадміністрацією та обласною радою.
“Сьогодні ж важливо прикладати максимум зусиль для того, щоб бюджетні кошти були заінвестовані ефективно. В ідеалі хотілося б отримати 600 мільйонів на ремонт доріг”, – каже очільник Прикарпаття.
Крім того, з ініціативи облдержадміністрації та за підтримки Президента України Володимира Зеленського Прикарпаття додатково отримало 60 мільйонів на відновлення інфраструктури повеней поточного і минулих років. Більшість цих коштів спрямовані саме на відновлення мостових переходів, зокрема, й на відбудову мосту через річку Чечва між селами Пійло та Довга Калуська.
Також Денис Шмигаль звернув увагу на проблему руйнування доріг, яке відбувається у зв’язку з рухом автошляхами вантажного транспорту, маса якого перевищує усі допустимі норми. На думку голови облдержадміністрації, система роботи управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області є недосконалою та потребує змін.
На сьогодні на Прикарпатті працює три мобільні пересувні габаритно-вагові комплекси, але кількість обладнаних майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю є недостатньою і недобросовісні водії та підприємці уникають перевірки і продовжують руйнувати дороги по всій області.
“Доручив обладнати додаткові майданчики, щоб унеможливити рух транспорту без перевірки на дотримання норм навантаження на дорожнє полотно”, – каже Шмигаль.
3. Лісова галузь
Протягом останніх років однією з найбільш резонансних тем на Прикарпатті була незаконна вирубка лісів. Фото і відео вагонів на залізниці чи перевантажених лісовозів, які до всього ще й руйнують дороги, заполонили соціальні мережі.
Після Указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» та прийняття Верховною Радою України відповідного закону, Івано-Франківщина перша взялася до наведення ладу в галузі.
Нагадаємо, з 1 листопада на Прикарпатті стартував масовий електронний облік лісових ресурсів. Крім того, днями поліціянти Івано-Франківщини спільно з Управлінням СБУ в області припинили незаконний експорт лісу та пиломатеріалів через підроблені документи до Румунії і Молдови.
“По лісу робота буде тривати. В тому числі – на державному рівні”, – запевнив керівник області.
Що зроблено
1. Без зривів стартував навчальний і опалювальний сезон в області
2. Відкриття школи у Раковці
“Це не тільки моя заслуга, але це сталося”, – каже Шмигаль.
3. Центр екстреної медицини катастроф
“Найбільш сучасний в Україні. Більше 4 років відбувалося будівництво. Але здоровий тиск дозволив відкрити його вчасно”, – переконаний посадовець.
4. Робота з правоохоронцями
“Розкриття резонансних злочинів. Наприклад, вже згаданий незаконний експорт деревини. Також 11 вересня у Яблунівській об’єднаній територіальній громаді, що у Косівському районі було виявлено рекордну в області плантацію марихуани“, – каже Шмигаль.
ТОП-5 пріоритетів
1. Завершити реформу з децентралізації;
2 .Залучити інвестиції у економіку області, використовуючи наявні площадки індустріальних парків та створити комфортно-привабливі умови для інвесторів і нові робочі місця;
3. Розвиток дорожньої інфраструктури: «2020 рік – рік ремонту доріг і мостів на Прикарпатті»;
4. Сформувати Стратегію розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки;
5. Реалізація проектів у сфері екологічної безпеки (розробити регіональний план управління відходами до 2030 року, організувати вирішення техногенно-екологічної ситуації на території Калуського гірничопромислового району).