У Франківську представили унікальну пам’ятку сакрального мистецтва (ФОТО)
25 Гру, 2014 17:16
В Івано-Франківському краєзнавчому музеї 25 грудня відбулася презентація релікварію святого Пантелеймона. Унікальний предмет відкрили публіці у рамках проекту “Врятуймо скарби разом”. Ця благодійна ініціатива відзначає 5-ти річний ювілей.
Читайте також: Франківці на чолі з митрополитом Війтишиним на Бистриці освятили "йорданську" воду (ФОТО)
Іванофранківці та гості міста зможуть подивитися на пам’ятку впродовж всього чотирьох днів – з 25 до 28 грудня. Також у музеї представлені фоторепродукції інших старовинних галицьких ікон та скульптур, відновлених у рамках проекту “Врятуймо скарби разом”.Крім того, під час роботи експозиції можна пожертвувати кошти для допомоги українській армії.
“П’ять років тому ми відкрили наш благодійний громадський проект. Це був початок доброї справи, яка зараз отримала нові межі”, – сказав Валерій Твердохліб, керівник реставраційного відділу музею та куратор проекту.
У рамках “Врятуймо скарби разом” всі небайдужі люди могли пожертвувати кошти на реставрацію пам’яток галицького сакрального мистецтва. За словами Твердохліба, благодійників не доводилося шукати, вони самі з радістю підтримали ініціативу.
“За час проекту ми виявили унікальний твір.Ця пам’ятка є особливою. Святий Пантелеймон – не лише цілитель, а ще покровитель воїнства. Тому його постать має особливе значення зараз, коли наша країна переживає тяжкі часи”, – зазначив Валерій Твердохліб.
Релікварій – це скринька, в якій зберігалися мощі святого. Вона виготовлена грецькими монахами 1749 або 1889 року – напис на скриньці ще до кінця не розшифрували. Релікварій Пантелеймона кілька десятиліть знаходився у сховищах музею, як і інші пам’ятки з галицьких церков, врятовані від нищення радянською владою.
На відкриття виставки прийшли представники обласного керівництва, церкви, культурних та освітніх кіл, меценати.
“Час зараз важкий, в Україні – неспокій, криза. Але культурні і мистецькі справи є дуже важливими. Хотілося б, щоб ця свята праця, святі речі з далекого минулого збагачували нашу культуру і духовність”, – зауважив митрополит УГКЦ Володимир.
“Відновлюючи ікони, ми відновлюємо нашу історію і будуємо своє майбутнє, – додав митрополит УПЦ Іоасаф, – Кожна ікона – це книга, яка написана фарбами, яка промовляє”.