Франківцям показали документи про штучний голодомор 1946-47 років (ФОТО)
04 Лют, 2020 17:20
Четвертого лютого в Музеї визвольних змагань презентували виставку документів про голод 1946-47 років.
Читайте також: Експонати франківського музею визвольної боротьби потрапили на литовсько-українську виставку (ФОТО)
Тут зібрали документи радянської влади про терміновість і необхідність вивозу зерна. Також є документи, що людям з колгоспів не давали зерно як плату за роботу.
“Звичайно, ми знаємо про три голодомори – 1921, 1922, 1932-33. Наш край у ці часи був у складі Польщі і це оминуло нас. Але у 1946-47 роках зачепив Західну Україну. Це банерна виставка про цей голодомор. Тут документи, фото того періоду, які показують, що голодомор був штучно створений. Радянська влада максимально намагалася взяти зерно від населення. Це зерно йшло як допомога багатьом країнам з комуністичного табору. Західну Україну голод так не охопив завдяки підпіллю, яке не дозволяло вивозити зерно”, – розповів директор музею Ярослав Коретчук.
Коретчук додав, що гірше було в районах Прикарпаття, де було мало лісів, а отже і підпільних загонів УПА. У Снятинському і Городенківському районах люди помирали від смерті, каже історик.
Тим не менш, у ті роки у Західній Україні було багато мандрівників з центральних областей, котрі приїздили сюди за харчами для своїх рідних.
Виставка триватиме до 15 лютого і потім помандрує у Калуш.