Кемпінг – чудовий вибір відпочинку на свіжому повітрі для тих, хто ще не готовий до екстремальних походів, або ж просто не полюбляє їх.
Щоб проведений час запам’ятався лише позитивними емоціями, необхідно в першу чергу правильно вибрати палатку та облаштувати її. Хороша палатка для кемпінгу повинна відзначатись наступними особливостями:
- Міцна конструкція, стійка до вітру та негоди;
- Водовідштовхувальний матеріал;
- Наявність тамбура для зберігання речей;
- Продумана вентиляція, в тому числі можливість наскрізного провітрювання;
- Можливість для встановлення москітної сітки;
- Додаткові пристосування: кріплення для ліхтарика, полички, кишені і відсіки для речей.
Якщо планується відпочивати великою компанією, бажано, щоб входів було декілька – щоб зайвий раз не турбувати інших при потребі вийти з палатки вночі.
Що стосується облаштування спальних місць, для кемпінгу найкраще надати перевагу самонадувним матрацам і подушкам і ковдрам із холофайбера чи силіконізованого синтепону. Проте, традиційні спальні мішки теж цілком підійдуть.
Перелік необхідного спорядження: все для комфортного відпочинку
Вибір спорядження залежить від того, які блага цивілізації будуть доступні, а які потрібно організувати самостійно. Так, для кемпінгу під час фестивалю можна не хвилюватись про наявність води та душу для гігієнічних процедур, а от на природі доведеться взяти з собою необхідні запаси і переносний душ. Це саме стосується і доступу до електромережі: на організованих територіях є така можливість, а на природі потрібна сонячна батарея або павербанк.
- Назагал, знадобляться наступні речі:
- Контейнери для зберігання продуктів;
- Газовий пальник, компактна газова плита, мангал або гриль . – для приготування їжі.
- Посуд для приготування їжі та столові прибори;
- Аксесуари та засоби гігієни: рушники (із мікрофібри чи одноразові із паперу), мило, зубна паста і щітки, дзеркало, гребінці, бритви і т.д.;
- Велике покривало, каремати або складні меблі;
- Дощовики або водонепроникні штормові куртки;
- Сумка-холодильник;
- Набір для ремонту одягу (нитки, голки, ґудзики, ножиці);
- Переносні ліхтарики і кемпінговий ліхтар;
- Аптечка першої допомоги.
Окремо варто розглянути питання запасного одягу. Незважаючи на пору року, потрібно бути готовими до будь-яких змін погоди. Оптимальний вибір – це спортивний костюм на флісі, призначений для сезонних температурних режимів. Обов’язковий додатковий комплект шкарпеток і нижньої білизни.
Також слід пам’ятати, що спалювати сміття не лише не екологічно, а й небезпечно, тому треба взяти з собою спеціальні пакети, а по завершенні відпочинку викинути зібрані відходи до смітника.