Економіка, інфраструктура та система надання послуг: фахівці погодили пріоритетні напрями розвитку Олешанської ОТГ
13 Бер, 2020 16:42
В Олешанській ОТГ триває розробка Стратегії розвитку громади. Проте, врахувавши поточну ситуацію та думку робочої групи, документ розроблятимуть з баченням до 2023 року, а також скоригують деякі попередньо окреслені пріоритети розвитку.
Читайте також: Франківські волонтери придбали дрон, приціли та 35 тепловізорів для військових. На ще 40 збирають кошти (ФОТО, РЕКВІЗИТИ)
Про це йшлося в рамках засідання робочої групи, яку очолює голова Олешанської ОТГ Богдан Двояк, інформує “Галку” Івано-Франківський регіональний офіс “U-LEAD з Європою”.
Основним питанням була методика стратегічного планування та необхідність якомога швидше завершити роботу над документом, адже його пріоритети планують розпочати реалізовувати вже цього року.
“Стратегія розвитку громади зараз стала одним з необхідних критеріїв для залучення ресурсів. Без розробленого стратегічного плану цього року не можливо буде залучити будь-які сторонні ресурси, в тому числі і кошти ДФРР та інфраструктурної субвенції”, – відзначив радник з регіонального розвитку Програми U-LEAD Ігор Мельничук.
За його словами, серед напрацьованих напрямків актуальними у довгостроковій перспективі будуть такі як місцевий економічний розвиток, розвиток інфраструктури та системи надання послуг.
У напрямку місцевого економічного розвитку, за словами експерта, учасниками робочої групи погоджені декілька пріоритетів, які мають ресурсну базу та інші необхідні передумови. Зокрема, це розвиток підприємницьких аграрних ініціатив, переробка сільськогосподарської продукції, створення умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, розвиток туризму на Дністровському каньйоні, в тому числі дельтапланного спорту та проведення різноманітних змагань, фестивалів та подій у цьому напрямку.
Також серед пріоритетів буде розвиток інфраструктури та системи надання послуг.
Одним з варіантів розвитку інфраструктури, зважаючи на місцеві умови, є створення багатопрофільного місцевого комунального підприємства, яке могло б власними силами виконувати підрядні роботи з ремонту інфраструктурних об’єктів.
“Адже місцеві виробничі підрозділи, які залучаються до робіт на об’єктах у громаді та, можливо, на суміжних територіях, це додаткові робочі місця для місцевих мешканців і надходження податків у бюджет громади”, – говорить Ігор Мельничук.
У підсумку, робоча група вирішила, що завершить розробку стратегічного плану розвитку до червня цього року та його винесуть на громадські слухання і розгляд депутатського корпусу громади.
Програма “U-LEAD з Європою” підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.