Карантин – не завада: науковці франківського медуніверситету реалізують свої проєкти

Автор: Застава Максим

17 Чер, 2020 10:03

Поділитись публікацією
Карантин – не завада: науковці франківського медуніверситету реалізують свої проєкти

У зв’язку з карантином розвиток науки в Україні дещо пригальмував. Не працюють чимало лабораторій, багато досліджень зупинені. Втім, викладачі Івано-Франківського національного медичного університету започаткували альтернативні освітні проєкти.

Читайте також: Аби не травмувати психіку: у міській дитячій лікарні відремонтували маніпуляційний кабінет (ФОТО)

Про це йдеться на сайті ІФНМУ.

Якщо навчання на картині ведеться дистанційно, то наукова робота зупинилася, розповідає завідувач кафедри травматології та ортопедії професор Вадим Сулима.

«Зараз ми працюємо над статтями, дистанційно спілкуємось під час міжуніверситетських конференцій, але тут багато залежить від спікера, наскільки він може володіти аудиторією. Але у моєму фаху більше потрібне живе спілкування і рукотворчість. Практична складова надзвичайно потрібна, бо проста інформаційна база без практичного підкріплення втрачає зміст», – каже Сулима.

За словами професора, у більш розвинутих державах змінюються підходи до викладання і загалом роботи зі студентами. Тож він намагається теж іти в ногу з часом.

«Якщо студенти на занятті не сприймають дві третини інформації, то це сигнал, щоби змінитися. Якщо будемо викладати «по старинці», то в нас нічого не вийде. Молодь хоче цікавого візуального сприйняття. Ми обговорюємо складні клінічні випадки, але, наприклад, якщо проблеми, викладені у книжці, не супроводжуються цікавинками, вони не сприймаються. Щоби заохотити вивчення тієї чи іншої нозології потрібно максимально стиснутий формат подачі інформації. Вмотивована голова має отримати «кулю» в голову», – додає Сулима.

Нещодавно науковець створив новий онлайн-проєкт — OSTEON. Це перший україномовний телеграм-канал з травматології та ортопедії від професора.

«Я беру участь у закордонних конференціях, тому хочу щоби і наш університет не відставав. Зараз бачу, що до цього каналу приєднуються і студенти молодших курсів, беруть участь в обговоренні. Хочеться підлаштуватися і наблизитися до їх сприйняття, щоби вони відкрили вікно до нас і спілкувалися на рівні, професійно. Також дивлюся аналоги. Нині має місце гейміфікація, проводять ігри, візуальні тренінги. Можливо і ми це зробимо згодом», – зазначає професор.

Доцент кафедри ортопедичної стоматології Олександр Бульбук створив для студентів Youtube-канал для підготовки до «Крок 2» з предмета стоматологія ортопедична, а ще веде групу стоматологічного факультету у Facebook, де ділиться посиланнями на цікаві онлайн курси.

За його словами, карантин і дистанційне навчання забрали можливість живого спілкування зі студентами, а самі студенти не мають змоги відпрацьовувати практичні навички. Та є і плюси. «У цей час можна зробити те, до чого руки напевно ніколи б не дійшли. А ще під час онлайн консультацій можна почути добре слово від студентів, чого немає на парах», – пояснює Бульбук.

Асистентка кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Віра Бойчук запускає благодійний Марафон здорового харчування, який складатиметься з чотирьох вебінарів. Перший відбудеться 19 червня.

«Хочу донести до людей, що таке здорове харчування, що це не є дорого і складно, як дехто думає, також створю своєрідне меню з продуктами, які добре комбінувати на сніданок, обід і вечерю. Є прості дуже речі, які значно покращують якість життя, наприклад споживання води, здоровий сон. Але люди виконують ці рекомендації тільки тоді, коли розуміють, для чого вони це роблять. Тому дуже важливо доносити таку інформацію», – розповідає Бойчук.

У майбутньому дівчина хоче продовжувати просвітницьку роботу. Велика мрія — створити під егідою університету навчальні курси про харчування дітей, здорову шкіру, основи здорового харчування тощо, які були б доступні для широкої громадськості.