Ми забезпечені всім необхідним, але обладнання постійно вдосконалюється, – головний рятувальник області про допомогу інших країн у боротьбі з негодою

Автор: Турій Роман

03 Лип, 2020 15:15

Поділитись публікацією
Ми забезпечені всім необхідним, але обладнання постійно вдосконалюється, – головний рятувальник області про допомогу інших країн у боротьбі з негодою

Прикарпатські рятувальники отримують допомогу від благодійних організацій, від сусідніх областей та інших країн, аби якомога швидше та якісніше перемогти наслідки повені. Начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький розповів “Галці” про нове обладнання та роботу рятувальників.

Читайте також: Прикарпатців просять допомогти коштами на апарати зовнішньої фіксації для військових шпиталів (ФОТО)

Він наголошує, що ця допомога дуже актуальна. Стихія втихла, але ліквідовувати наслідки негоди рятувальники будуть ще довго – вони працюють у посиленому цілодобовому режимі.

“Надзвичайні ситуації, пов’язані з повенями та підтопленнями, на території нашої області трапляються часто – катастрофічні раз на 10 років, але й легші бувають часто. Наразі ми забезпечні всім необхідним, але нове обладнання сучасне – воно постійно вдосконалюється. Зокрема цифрові радіостанції нового покоління, мотопомпи, нові генератори та бензопили. Те, що у нас є, воно виходить з ладу і потрібно постійно оновлювати”.

Днями до прикарпатських рятувальників надійшла допомога від Італійської республіки, сьогодні вранці розвантажили допомогу від Королівства Швеції – мобільні дамби та пожежні рукави. Дамби можна розкладати, аби затримати воду, вони йдуть паралельно з мішками для піску. Управління ДСНС очікує також гуманітарну допомогу від Словенії.

Днями на Прикарпаття має приїхати генеральний консул Республіки Польща у Львові, який має на меті вивчити ситуацію, а також теж запропонувати допомогу.

“Допомога ділиться на два види: для постраждалого населення і для рятувальних служб. Постраждале населення теж потребує допомоги – речі домашнього вжитку, меблі, техніка. Є такі сім’ї, які залишилися без одягу, або він намок”, – пояснює Чернецький.

Рятувальникам потрібні помпи, бензопили, пожежні рукави та намети. Для того, щоб провести якісну розвідку – використовують квадрокоптери, але на область є їх тільки два.

“Якщо людина піде оглянути територію за три кілометри, то вона зробить це за годину, а квадрокоптером це набагато швидше – 3-5 хвилин. І це пришвидшує нашу роботу. Зараз ми визначаємося, що нам потрібно і ведемо перемовини”, – каже головний рятувальник області.

Він наголошує, що найбільше потрібен захисний одяг для рятувальників.

“У першу чергу – захист рятувальників. Ми не можемо відправити нашого рятувальника у небезпечну зону, коли він сам не захищений, бо коли сам рятувальник постраждає – він вже нікого не врятує і нікому не допоможе”, – каже Чернецький.