У Тисмениці родина не згідна з компенсацією після повені, влада каже, що вона справедлива (ФОТО)
05 Сер, 2020 07:16
У Тисмениці місцева родина намагається збільшити розмір компенсації після повені, місцева влада наразі не бачить підстав для цього.
Читайте також: Знайшли хлопця з інвалідністю, який зник у Франківську
У редакцію “Галки” звернулася мешканка Тисмениці Віра Бородкіна, будинок її родини на вулиці Мазепи опинився у воді під час червневої повені 2020 року. Жінка розповіла, що у домі води було по коліна. Через це зруйнована підлога, опалення, почали розсипатися стіни.
Через збитки і високу вологість у будинку, жінка та її чоловік змушені жити на матрацах у недобудованому будинку. Його, до слова, почали зводити після 2008 року – тоді дім сім’ї теж потерпів від негоди, і Бородкіни отримали 80 тисяч гривень компенсації. Нині ж родині комісія міської ради постановила виділити 20 тисяч гривень державної допомоги. З її розміром Віра Бородкіна не згідна.
“Була вода по коліна, опалення “полетіло”, батарея на підлозі. Будинок непридатний до життя, його хилить в одну сторону. Все рипить. Була комісія, ми думали, нам хоч дадуть “другу категорію” – але дають 20 тисяч. Всіх зрівняли: тим, у кого в підвалах була вода, і в нас теж – по 20 тисяч. Мій чоловік хворий, має дві тисячі гривень пенсії. Спимо у недобудованій хаті, яка лише поштукатурена, все в порохах, задихаємося”, – розповіла жінка.
Ситуацію прокоментував секретар Тисменицької міської ради Олег Шкромида. Він розповів, що після повені у 2008 році сім’ї дали кошти на капітальний ремонт цього будинку, однак на його думку, родина використала їх на новобудову.
“Цьогорічна повінь була менша, ніж у 2008 році. Комісія була в будинку, описала. Але той дім був пошкоджений від 2008 року. Цього року була вода в хаті, ніхто не заперечує. Але визначити комісія, що саме ця повінь завдала такі збитки, ми не можемо. Ми комісійно визначили, що всім у місті, у кого в хаті була вода, дати 20 тисяч гривень. На поточний ремонт. Так і сусідам дали. Те, що у неї будинок був пошкоджений давно, і він старий, це інша справа…За рахунок тих коштів від 2008 року вона збудувала новий будинок, який практично готовий. Напевне, відтоді капремонту не робили, бо будувався новий будинок. Ми пропонували, аби вона зверталася до будівельників, аби ті давали експертне заключення, що будинок потерпів саме від цієї повені”, – сказав “Галці” Олег Шкромида.
Секретар зазначив, що у міській раді немає фахівців, які могли б дати експертне заключення причини руйнування у будинку. Каже, якщо жінка надасть такий документ – його розглянуть на найближчому засіданні міської ради. Віра Бородкіна ж вважає, що допомогти з фіксацією руйнувань мали б самі чиновники – адже не знає, що кого саме має звертатися за допомогою.