Реконструйований стадіон університету нафти і газу оглянув міністр молоді і спорту (ФОТО)
18 Вер, 2020 12:43
18 вересня відбувся візит Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта до Івано-Франківського національного університету нафти і газу.
Читайте також: Без альтернативи: Мирослав Карабін знову став керівником Олімпійського комітету в Івано-Франківській області (ФОТО)
Він відвідав стадіон спортивного комплексу ім. А. П. Гемби й особисто перевірив готовність спортивного об’єкта до експлуатації. Нагадаємо, що його реконструкція завершена в рамках реалізації Національної програми «Велике будівництво».
Гість оглянув поліуретанові бігові доріжки, газон футбольного поля з автоматичним поливом та освітленням, нові глядацькі трибуни, відвідав плавальний басейн, футбольний і волейбольний зали.
Із прес-службою ІФНТУНГ міністр поділився своїми враженнями від побаченого:
-Мені дуже приємно, що в Івано-Франківську зробили реконструкцію такого стадіону із застосуванням нових технологій, – підкреслив Вадим Маркович. – Вважаю, найближчим часом він отримає сертифікацію і ми зможемо проводити міжнародні змагання, збірна України зможе проводити тут навчально-тренувальні збори. Важливо, щоб це було не тільки для них, а й для всіх дітей області, які займалися б легкою атлетикою, у футбол грали. Вражає, що на Прикарпатті так іде розвиток спорту. Це дуже добре.
-На тлі аналогічних спортивних об’єктів, на якому місці стадіон ІФНТУНГ?
-В трійці найсильніших.
-Якісь конкретні плани щодо його подальшого використання міністерство вже будує?
-Розмовлятимемо з Федерацією легкої атлетики, щоб вони тут проводили збори, змагання. Нам треба обов’язково підтримувати регіони, які вкладають кошти в розвиток інфраструктури. І місцевій владі необхідно розуміти, наскільки важливо, щоб дитячо-юнацькі спортивні школи займалися на цій базі легкою атлетикою. Щоб коли ми приїдемо сюди наступного разу, тут аж кишіло дітьми. Та й, зрештою, щоб займалося спортом багато верств населення.
-На вашу думку, в якому стані зараз перебуває молодіжний спорт України?
-Він розвивається, і це для нас важливо. В усіх регіонах багато дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Але що суттєво для спорту? Розвиток інфраструктури, щоб людям було куди приходити займатись. Тому це для нас зараз на порядку денному – будуються стадіони, палаци спорту. Цей темп необхідно тримати. І ще потрібні тренери, які можуть забрати дітей з вулиці, захопити їх спортом. Тож маємо забезпечити їм добру заробітну платню. З 1 січня тренерам в ДЮСШ вже підняли зарплати. На сьогоднішній день тренер з вищою кваліфікацією отримує вже чималі кошти – 15 – 25 тис. грн. Це хороші суми на тлі інших фахівців. Тож є два важливі питання – тренери і розвиток інфраструктури.
-Для вболівальників є ще одне важливе питання – золотий і срібний ужинок України на Олімпійських іграх…
-Це зрозуміло, але без розвитку інфраструктури й підтримки тренерів у нас не буде результатів на Олімпійських іграх. І ми це робимо й будемо робити. Можна вважати, що Олімпіада -2021 вже минула. Нам треба думати про 2024, 2028, 2032 роки. Потрібно працювати на майбутнє.
В ІФНТУНГ щодо нього – великі плани. Тільки-но буде знято карантинні обмеження – на стадіоні завирує яскраве спортивне життя, адже, оновлений у відповідності до суворих міжнародних вимог, він дає можливість проводити в Івано-Франківську змагання найвищого рівня й забезпечувати потреби тренувальної бази майбутніх українських олімпійців. А оскільки спортивних об’єктів із такими характеристиками, й тим більше такого розміру, в Україні одиниці, відкриття стадіону стане великою подією не тільки для Прикарпаття, але й для всієї держави.