У закладах освіти збирають підписи за Марцінківа. Влада цей факт заперечує
25 Вер, 2020 11:32
У франківських навчальних закладах доручили зібрати підписи за Руслана Марцінківа на посаду міського голови. Міська влада каже, що такого не може бути.
Читайте також: Лишилося три будинки по Індустріальній, де є проблеми з опаленням, – Марцінків
Вранці 25 вересня у редакцію “Галки” звернулися представники трьох шкільних і дошкільних навчальних закладів Івано-Франківська та розповіли, що отримали від департаменту освіти та науки завдання організувати збір підписів на підтримку діючого мера.
Як повідомляють, бланки з підписами працівників “ЗА Руслана Марцінківа на посаду міського голови Івано-Франківська в жовтні 2020 року” слід здати до 16:00 25 вересня.
У коментарі “Галці” директор департаменту освіти та науки франківської міськради Ігор Максимчук цей факт заперечив.
“Такого точно не було. Ніхто такі бланки в школи не направляв однозначно. З департаменту освіти – так точно. Напевно, таких бланків є дуже багато по Івано-Франківську, десь у відповідних пунках. Але точно ніхто не зумовлює таке робити у навчальних закладах”, – наголосив Максимчук.
Нагадаємо, політична агітація у закладах освіти заборонена. Невтручання політичних партій в освітній процес є однією із засад державної політики у сфері освіти та одним із принципів освітньої діяльності (стаття 6 Закону України “Про освіту”), інформує “Освітній портал”.
Політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти, втручатися в їхню освітню діяльність. У закладах освіти забороняється зберігати, розміщувати, розповсюджувати рекламу, плакати, подарунки, стенди, листівки, аудіо- чи відеоматеріали, інші матеріальні чи нематеріальні об’єкти (крім підручників), які містять:
- назву чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);
- зображення, прізвища, імена та по батькові учасників чи засновників політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);
- зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (частина 3, 4, статті 31 Закону України “Про освіту”).
Відповідальність за дотримання чинного законодавства у закладі освіти несе його керівник, і він не має права дозволяти будь-кому розповсюджувати політичну рекламу. Якщо ж він дозволяє її розповсюдження або не реагує на факт розповсюдження політичної реклами, то це – грубе порушення Конституції України, Закону України “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту” (частина 4, абзац 1, стаття 38 Закону України “Про повну загальну середню освіту”).