На крафтовий папір: франківські науковці винайшли, як зробити корисним отруйний борщівник Сосновського та сухостій (ФОТО)

Автор: Турій Роман

05 Лис, 2020 17:05

Поділитись публікацією
На крафтовий папір: франківські науковці винайшли, як зробити корисним отруйний борщівник Сосновського та сухостій (ФОТО)

Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу запатентували винайдені способи переробки борщівника Сосновського та наземної частини сильфії пронизанолистої у папір.

Читайте також: Вибори до Ради: ЦВК опублікувала фото всіх мажоритарників

Автором ідеї є студент групи Ек-17-1 Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк, пише “Галка” з посиланням на пресслужбу вишу. Завдяки спеціальній технології отруйну рослину-шкідник та інший сухостій можна переробляти у папір, на який можна навіть наносити зображення.

«В наш час для виробництва паперу більшість підприємств використовує деревну целюлозу. А це, як відомо, тягне за собою певну частку у вирубуванні лісів. Ми ж пропонуємо альтернативу з використанням целюлози рослин, які щорічно відновлюються.

Подібні технології вже використовуються та є популярними. В Україні вже діє проект з переробки листя. Наш проект пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави».

Ідею винайшли в ході реалізації проєкту Reserve. Це – товариство науковців, головною ціллю яких є виготовлення паперу з рослин.

«Одразу відгукнулась кафедра хімії рідного університету. Завідувачка кафедри – проф. Мирослава Полутренко, очолила наукові дослідження, а головними дослідниками стали викладачі кафедри – доц. Галина Грицуляк та асис. Андрій Коцюбинський. Було проведено не один десяток дослідів. Розглядались різні варіанти формування, і в результаті було відібрано тільки найкраще і ми сформували наше бачення продукту. Крім того, ми звертались до університетських айтішників. Ніхто не відмовив, хоча працювали на одному  ентузіазмі. І хочу додати, що університет – це саме те місце, де можна і слід проводити такі мультидисциплінарні дослідження. Тут є матеріально-технічне забезпечення, і висококваліфіковані кадри, які у своєму фаху завжди в темі», – каже студент.

Проєкт вирішує проблему розробки нових енергозберігаючих та економічно недорогих способів одержання целюлози з власних сировинних запасів України. На черзі – проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно стандартів.

Теги: