Й далі не хочуть у Франківську ОТГ: Вовчинець і Хриплин судяться за свою незалежність від міста

Автор: Костинюк Олександр

09 Лис, 2020 13:39

Поділитись публікацією
Й далі не хочуть у Франківську ОТГ: Вовчинець і Хриплин судяться за свою незалежність від міста

Після виборів на новій адміністративно-територіальній основі міська громада має поповнитися вісімнадцятьма сільськими населеними пунктами.

Читайте також: До берега Бистриці Надвірнянської через сміттєзвалище частково обмежать заїзд автівок (ФОТО)

З подальшими статусом і життєдіяльністю сіл, які добровільно виявили бажання увійти до складу Івано-Франківської громади, все більш-менш зрозуміло. Але села, які до цього входили до складу Івано-Франківської міської ради – Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники, Хриплин – своєї згоди на добровільне об’єднання з містом не давали, пише “Західний кур’єр”, інформує “Галка”.

До того ж Вовчинецька і Хриплинська сільські ради зараз оскаржують у судах рішення щодо перспективного плану створення ОТГ та призначення виборів і продовжують відстоювати право своїх громад на збереження місцевого самоврядування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вовчинці й інші приміські села мріють про незалежність від Івано-Франківська (ДОКУМЕНТ)

Сільський голова Вовчинця Михайло Назар каже, що громада зараз перебуває у стадії боротьби за збереження самоврядування. Вовчинецька сільська рада оскаржує дві постанови Уряду щодо перспективного плану громад у Київському окружному суді і Постанову Верховної Ради про призначення виборів – у Верховному Суді. За його словами, перші рішення судів щодо цих позовів очікують уже в листопаді. А загалом судами прийнято до розгляду понад 150 таких позовів від громад.

“Ми переконані у своїй правоті і законним шляхом будемо робити все, щоб зберегти Вовчинець окремою адміністративно-територіальною одиницею з правом на самоврядування на своїй території”, – каже Михайло Назар.

За його словами, Вовчинецька сільська рада наразі працює у звичному режимі і буде проти створення ліквідаційної комісії та не братиме жодної участі у цих процесах.

“Адже це абсурд, коли ми судимося за збереження самоврядування в громаді, брати участь в ухваленні рішень про ліквідацію Вовчинецької сільської ради, – каже Михайло Назар. – У нашому випадку буде складно, щоб сесія міської ради ухвалила однозначне рішення про створення ліквідаційної комісії, не маючи підстав до ліквідації Вовчинецької сільської ради. Адже, як прозвучало з уст відповідача від Кабміну, перспективний план не є тим нормативним актом, який є обов’язковим до виконання. І Вовчинецька громада має право об’єднуватися поза перспективним планом або існувати як самостійна територіальна одиниця. Тому Вовчинецька сільська рада діє у звичайному режимі. Поки хтось якимось чином не почне нас ліквідовувати, хоча це суперечить чинному законодавству”.

До позовів Вовчинецької сільської ради приєдналася і Хриплинська сільська рада. Сільський голова Хриплина Роман Соколик визнає, що сільська рада працює до першої сесії новообраної міської ради. Але громада села з цим теж не згідна.

“Заступаючи на посаду сільського голови, я присягав, що буду дотримуватися Конституції і законів України. Я їх дотримуюся. Водночас ми вважаємо рішення щодо входження до складу Івано-Франківської міської громади неконституційним і таким, що суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування, – каже Соколик. – Тому ми подали позов, що не згідні з входженням до Івано-Франківської ОТГ. Якщо суди визнають перспективний план територій і розпорядження Кабміну такими, що не відповідають законодавству і порушують права громад, тоді треба буде звертатися до Центральної виборчої комісії про призначення чергових виборів до Хриплинської сільської ради. Але виникає колізія в законодавстві. Ми розуміємо, що законодавство дає можливість перейти до ліквідації нашої сільської ради. Але ми сподіваємося, що суди вже найближчим часом дадуть результати”.

Наразі, за словами Роман Соколика, Хриплинська сільська рада теж працює у звичному режимі. Водночас сільський голова Хриплина теж наголосив, що, на його думку, рішення про входження Хриплина до міської громади треба було ухвалювати на місцевому референдумі.