Про повний новорічний локдаун говорити ще зарано — заступник голови ОПУ
20 Лис, 2020 23:20
Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко запевняє, що про повний новорічний локдаун в Україні говорити ще зарано. Нині в ОПУ відстежують результати введення карантину вихідного дня.
“Варіант “новорічного локдауну” розглядають у всіх країнах, ми чуємо це від усіх європейських колег, але говорити про це ще зарано. Давайте зрозуміємо, чого ми зараз доб’ємося карантином вихідного дня. Це ж ситуація, яка змінюється від тижня до тижня”, — сказав Тимошенко в інтерв’ю “Інтерфаксу”, пише Суспільне.
За його словами, в Офісі президента намагаються знаходити “якісь точки дотику” з місцевою владою щодо карантину вихідного дня і “почали більше її слухати”.
“Водночас у нас є велике прохання до місцевої влади. В якихось випадках мери не бачать загальну картину, куди може розвиватися ситуація з COVID-19 в країні, а ми тут її бачимо. Карантинні рішення, на жаль, доводиться приймати, адже відповідальність лежить на прем’єрі, міністрі охорони здоров’я, вони змушені йти на такі заходи. Саме це ми намагаємося донести мерам. Так, є якісь випадки, де можна щось поміняти, доробити, але загальна картина ясна. Нам доводиться на це йти. І ми в Україні не унікальні в цій ситуації, це відбувається і в Європі, і в усьому світі”, — запевнив заступник голови ОПУ.
Тимошенко заявив, що “якщо є шанс карантином вихідного дня не “покласти” економіку і збити зростання захворюваності і заповнюваності ліжок, то краще зробити так, ніж “вбити” економіку навіть двотижневим локдауном”. За його словами, саме тому влада прийшла до ідеї карантину вихідного дня.
“Ми не побачимо цей результат сьогодні або завтра, ми побачимо його через два тижні”, — підкреслив Тимошенко.
Він зазначив, що, за оцінками Міністерства охорони здоров’я та Кабінету міністрів, в України “немає особливої необхідності відстежувати контакти тих, хто захворів”. Тимошенко сказав, що система є надто заплутаною за такої кількості випадків COVID-19.
Заступник голови ОПУ сказав, що нині влада відпрацьовує два шляхи розміщення хворих на COVID-19: санаторії та спортзали.
“МОЗ оцінив, скільки грошей потрібно витратити на технічне оснащення та ремонти в санаторіях і Палацах спорту. З’ясувалося, що санаторії дешевше. Обладміністраціям дано завдання, щоб вони спочатку сконцентрувалися на лікарнях, а якщо їх не вистачає — на санаторіях. Якщо немає санаторіїв, — тоді дивимося спортзали і все інше. Думаю, що в найближчі тижні будуть зроблені кілька шпиталів вже не на базі лікарень”, — сказав Тимошенко.
Він зазначив, що масове тестування населення, як у Словаччині, в Україні є недоцільним, оскільки в Словаччині близько 5,5 млн жителів, а Україні на таке тестування потрібно буде витратити зовсім інший ресурс при тому, що є також інкубаційний період хвороби, коли її не можна визначити.
Тимошенко пообіцяв, що Україна отримає вакцину у найближчі терміни після початку її розповсюдження.
Що відомо
- Станом на 20 листопада в Україні зареєстровано черговий рекорд — 14 575 нових випадків захворювання на COVID-19. Одужало 7 845 осіб.
- Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний “карантин вихідного дня” з 14 по 30 листопада.
- У Києві на Софійській площі встановлять новорічну ялинку. Однак замість фуд-кортів на площі продаватимуть лише напої та сувеніри.