На вершині Евересту вперше виявили забруднення мікропластиком (частинки пластику розміром менше ніж 5 міліметрів).
Про це пише The Guardian, передає Inspired.
Крихітні пластикові волокна були виявлені у кількох сотнях метрів від вершини гори висотою 8850 метрів. Мікропластик знайшли у всіх пробах снігу, зібраних в 11 місцях на Евересті, на висоті від 5300 до 8440 метрів.
Найбільша концентрація мікропластику була виявлена навколо табору альпіністів. За словами вчених, це — частинки одягу, наметів і мотузок, які використовують альпіністи. Частинки також можуть переноситися вітром з інших місць.
“Мене дійсно здивувало те, що я виявила мікропластик у кожному окремому зразку снігу, який я проаналізувала”, — сказала Імоджен Неппер з Плімутського університету, яка керувала новим дослідженням. “Гора Еверест — це місце, яке я завжди вважала віддаленим і недоторканим. Знати, що ми забруднюємо навколишнє середовище поблизу вершини найвищої гори, по-справжньому відкриває очі”.
За словами Неппер, повторне використання і переробка пластикових відходів мають важливе значення. Але багато мікропластику — частинки синтетики з одягу, тому необхідно зосередитися на якісних тканинах і натуральних волокнах, зокрема бавовні.
Щорічно в навколишнє середовище потрапляють мільйони тонн пластику. Він завдає шкоди диким тваринам, які плутають його з їжею. Люди також споживають мікропластик з їжею та водою і вдихають його.