Навчаються і розвиваються: як виживає туристичне Яремче та місцевий бізнес в часи пандемії
29 Лис, 2020 15:29
За час коронавірусної пандемії ключова туристична точка українських Карпат – місто Яремче, зазнало чималих втрат. Проте власники бізнесів не сиділи склавши руки, за час, поки відвідувачів було мало, вони навчалися як привабити людей, як подати власну справу через інтернет, та популяризувати культуру й красу свого краю.
28 листопада в Яремчі відбувся підсумковий захід проєкту «Агентство кадрів та маркетингу» – фінальна конференція випускників Агентства та викладачів.
Впродовж 2020 року за підтримки Проекту ПРОМІС (Партнерство для розвитку міст) громадська організація “Центр соціальних та ділових ініціатив” впроваджувала проєкт “Агентство кадрів та маркетингу” – цикл курсів для підвищення кваліфікації чи освоєння нового фаху у сфері туристичного бізнесу та сфері послуг.
Мета цього проєкту – покращення ефективності приватних підприємців та малих підприємств туристичного сектору Яремчанщини через впровадження сучасних технологій просування бізнесу і використання кваліфікованих кадрів, що підвищить шанси на успішну конкуренцію з великими гравцями ринку та іншими туристичними регіонами.
“Як і весь світ, так і Яремче змушені пристосовуватись до умов пандемії та теперішньої ситуації. Безумовно туристична галузь краю постраждала, Яремче повністю втратило весняний туристичний сезон, та затримало літній сезон аж до липня. Проблеми були зокрема через транспортне сполучення, адже Укрзалізниця припинила сполучення до нас, але ми все ж сподіваємось на те, що локдауну на різдвяні свята не буде, і ми зможемо провести новорічно-різдвяний сезон. Яремче маленьке містечко, ми вже скучили за живим спілкуванням у час карантину. В цей час кризи люди стали ображені, злі, хочеться цього спілкування і просто доброти та хорошого настрою”-, розповідає начальниця відділу туризму та зовнішніх зв’язків Яремчанської міської ради Марина Ланіна.
Іван Зіновїв, голова ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив” розповідає, що зібрати людей в умовах карантину було дуже важко, проте організації таки вдалося провести три курси. Зокрема йдеться про курс SMM для туристичної галузі, курси баристів та екскурсоводів. Загалом 70 учасників пройшли курси та отримали сертифікати, з них – 40 жінок.
Ольга Малахова, головна спеціалістка відділу інвестиційної політики виконавчого комітету Яремчанської міської ради каже, що «ПРОМІС» – це велика можливість маленьким містам втілити ініціативи.
До слова, напередодні підсумкової конференції в рамках промоції результатів проєкту та підтримки туристичного бізнесу, який постраждав від карантинних заходів через COVID-19, учасники розповіли та показкли, чого навчились та як після цього змінилась їхня справа.
«Як керівник музею я розумію, що зараз все відбувається через соцмережі, і курси по SMM були для мене корисними, адже тепер я можу розповідати про події, які будуть відбуватись, виставки. Пандемія загнала людей в глухий кут, особливо людей, які хочуть і звикли багато спілкуватись. Раніше ми відкривали дві виставки за день, показували фільми, проводили конференції. А тут все, пустота… Дюдей немає, було жахливо і депресивно дивитися на залізницю, яка заросла травою, бо не їздили туристи. Це було важко”, – розповідає директорка Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю Богдана Фаштрига.
Довідково: Проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Проект ПРОМІС впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Партнери: Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Асоціація міст України (АМУ), обласні ради та обласні державні адміністрації чотирьох визначених областей (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська області) та 16 обраних міст-партнерів. Більше про ініціативу на сайті: www.pleddg.org.ua
** Міська молодіжна громадська організація «Центр соціальних та ділових ініціатив» м. Яремче має на меті досягнення сталого соціально-економічного розвитку Карпатського регіону на основі ринкової економіки, європейських стандартів та доброго врядування.