Чому болять суглоби? Пояснює франківський ортопед

29 Гру, 2020 07:11

Поділитись публікацією
Чому болять суглоби? Пояснює франківський ортопед

Консультує лікар ортопед-травматолог медичного центру Оксфорд Медікал Смолинський Едвард Олександрович.

Суглоби – це один з невід’ємних компонентів опорно-рухового апарату людини, який забезпечує активний рух, достатню його амплітудність та водночас міцне з’єднання різних кісток. Суглоб містить багато необхідних складових, які відповідають за рух, амортизацію, живлення та багато іншого. Порушення діяльності будь-якого з цих компонентів викликає перший та головний симптом – біль.

Біль у суглобах є надто поширеним симптомом, щоб одразу визначити його причину. Біль не обмежується однією медичною галуззю, інколи він пов’язаний із травмами, інколи з захворюваннями сполучної тканини, інколи з порушенням метаболізму. У цій статті ми разом визначимо причини болю, методи діагностики та, звичайно ж, методи боротьби з болем у суглобі.

ПРИЧИНИ БОЛЮ У СУГЛОБІ

Отже, щоб зрозуміти, чому саме болить суглоб і до якого саме лікаря варто звернутися, пацієнту необхідно звернути увагу на особливості болю: інтенсивність, сезонність, симетричність, локалізацію, зв’язок із прийомом певних медикаментів, зв’язок із професійною діяльністю, опитати близьких родичів щодо аналогічних проблем.

Перелік станів, при яких виникає біль у суглобі:

  • Артрит – запальне ураження суглоба, яке несе інфекційну або аутоімунну етіологію. При реактивному (інфекційному) та ревматичному артриті біль виникає переважно у великих суглобах (колінний, плечовий), має тенденцію до сезонності, симетричний. Біль знімається тимчасово прийомом НПЗП. При ревматоїдному артриті (аутоімунний) біль виникає зранку (так звана «ранкова скутість»), часто у дрібних суглобів, інтенсивний та несиметричний, з часом суглоб деформується.
  • Артроз – дегенеративні зміни у суглобі, що спричинені зазвичай віковими особливостями, спадковим фактором, метаболічними порушеннями. При артрозі порушується живлення хряща, з часом пацієнт скаржиться на біль при рухах у суглобі, відчуття тертя суглоба, запальні явища.
  • Бурсит – запалення навколосуглобової сумки інфекційної етіології. Захворювання виникає різко, суглоби уражаються несиметрично.
  • Ентезит – запалення зв’язків суглоба.
  • Тендиніт – запалення сухожилкового апарату.
  • Остеомієліт – запальне ураження кісткової тканини.
  • Фіброміалгія – біль у м’язах різної етіології.
  • Подагра – недостатність метаболізму, внаслідок якої виникає накопичення солей сечової кислоти у суглобі.
  • Травми суглоба– розтягнення, забої, внутрішньо суглобові гематоми, вивихи та ін.

ДІАГНОСТИКА БОЛЮ У СУГЛОБІ

Для того, щоб достеменно визначити, чому саме болить суглоб, варто одразу звернутися до лікаря. Спочатку ви можете звернутися до вашого сімейного лікаря, який детально опитає вас і огляне. Сімейний лікар визначить, до якого спеціаліста доцільно скерувати пацієнта: ортопед-травматолог, невропатолог, ревматолог, судинний хірург та ін.

Додатково рекомендовано лабораторні обстеження (загально-клінічні та біохімічний аналізи, маркери ревматологічних захворювань, визначення рівня електролітів, бактеріальні дослідження) та візуальні методи (УЗД, рентгенографія, КТ).

ДОПОМОГА ПРИ БОЛЯХ У СУГЛОБІ

Любі читачі та пацієнти! Усунення симптому – це не лікування болю. Мало того, що біль повернеться, затягування часу просто спричинить подальше прогресування основної проблеми. Звернувшись до лікаря, ви отримаєте вичерпну інформацію про свій стан та сучасні і ефективні методи лікування болю у суглобі. В Оксфорд Медікал для лікування формується індивідуальний план лікування, що включає в себе медикаментозну терапію, малоінвазивні хірургічні втручання, фізіотерапевтичну терапію, внутрішньо суглобове введення лікарських засобів, подальше систематичне ведення пацієнта.

До нас приходять за результатом! Бажаю доброго здоров’я та повноцінного активного способу життя!