Що потрібно їсти вранці, щоби позбутися від зайвих кілограмів? Це запитання не дає спокою багатьом.
Пропонуємо зразкові меню сніданків для тих, хто хоче схуднути, а на додачу — кілька практичних порад, пише ТСН.
Під час дієти
Щоб дієта дала результат, сніданок повинен бути ситним. Це допоможе уникнути перекусів, які так шкідливі для фігури. Тим, хто намагається схуднути, дієтологи рекомендують сніданки з великим вмістом білків. Ці великі з’єднання повільно перетравлюються і допоможуть протриматися без перекусів до обіду. Крім того, білки підтримують м’язову масу, що дозволяє поліпшити базальний метаболізм (тобто підвищити кількість калорій, які організм спалює в стані спокою).
Типовий білковий сніданок складається з двох яєць (в будь-якому вигляді), скибочки шинки (не обов’язково дієтичної), шматочки сиру (бажано твердого, оскільки їсти його слід без хліба) і гарячого напою без цукру. Перед сніданком можна натщесерце випити склянку лимонного соку: це корисно для детоксикації організму.
Ось приблизні меню дієтичних сніданків:
2 яйця некруто, шинка з індички, напівтвердий сир, чашка кави;
яєчня, біле куряче м’ясо, напівтвердий сир, чашка зеленого чаю;
омлет, подрібнена шинка, твердий сир, чашка трав’яного чаю;
2 яйця “в мішечок”, тонко нарізана шинка, напівм’який сир, кружка теплого молока.
Для підтримки стрункості
На цей момент ви не сидите на дієті, а просто хочете підтримати себе у формі? У цьому випадку фахівці з харчування рекомендують білкові сніданки з невеликим вмістом вуглеводів. Принцип меню простий: обсяг їжі залишається таким же, як і на дієті, але одна порція білків замінюється порцією вуглеводів. В результаті сніданок виходить досить ситним, щоб уникнути перекусів, та водночас смачним, оскільки містить фрукти.
В ідеалі таке приймання їжі складається з двох скибочок хліба (цільнозернового або злакового, близько 50 г), порції білків (одного яйця, шматочки сиру або скибочки шинки, 30-40 г), порції фруктів (150 г) і гарячого напою без цукру. Сніданок для підтримки стрункості теж можна почати зі склянки лимонного соку, але це необов’язково.
Зразкові меню легких сніданків:
тонко нарізаний злаковий хліб, одне яйце некруто, 2 клементини, чашка кави;
2 бутерброди з цільнозернового хліба з сиром, тонко нарізана груша, чашка зеленого чаю;
2 хлібці зі злаками, скибочка вареної шинки, кружка компоту з персиків (без цукру), чашка трав’яного чаю;
2 скибочки цільнозернового хліба, яєчня-бовтанка, гроно винограду, чашка чаю.
Ще кілька порад
Якщо ви хочете позбутися від зайвої ваги, не варто їсти на сніданок продукти з високим вмістом цукрів. Йдеться не тільки про солодощі. Білий і безскоринковий хліб, а також здоба містять багато цукрів, тому сприяють утворенню жирових запасів. До того ж ці види хліба відрізняються низьким вмістом харчових волокон, а отже, не здатні надовго створювати відчуття ситості.
Чи потрібно включати в меню сніданку традиційні бутерброди з маслом? Вони досить корисні й поживні, але, на жаль, ненадовго втамовують почуття голоду. Щоб витримати без перекусів до обіду, краще замінити бутерброди білковим сніданком.
Деякі продукти, які ми звикли вживати вранці, є помилковими друзями тих, що худнуть. Наприклад, фруктовий сік: навіть свіжовичавлений і без додавання цукру, він швидше шкідливий, аніж корисний для фігури. Склянка апельсинового соку не містить харчових волокон, зате в ньому стільки ж цукру, скільки в трьох апельсинах. Буде краще з’їсти один свіжий фрукт.
Популярні в Instagram протеїнові порошки для схуднення не рекомендуються дієтологами. Ці “диво-засоби” часто дорого коштують і практично не піддаються дозуванню. Звичайні білкові продукти — яйця, шинка, сир, йогурти — набагато смачніші й корисніші.
І остання порада: один раз на тиждень варто потішити себе сніданком, який порушує всі ці правила. Нехай він містить те, що вам хочеться — мед, варення, вівсянку, булочки… Зрештою, дієта не повинна бути покаранням!