Багаторазові й одноразові підгузки: визначаємо сильні та слабкі сторони
01 Лют, 2021 15:30
Марлеві підкладки, які застосовувалися для вбирання випорожнень малюків вже давно залишилися в минулому.
Навіть їх затяті прихильники – бабусі здалися під натиском нових пропозицій. Сьогодні одноразові та багаторазові варіанти використовуються досить широко, але частіше застосовуються саме пропозиції з першої групи товарів, завдяки своїй практичності. В інтернет-магазині Панама https://panama.ua/categorys/76313/ можна купити різні варіанти з цих двох категорій.
Порівнюємо переваги та недоліки
Багаторазові підгузки:
- Універсальний розмір. Така модель доповнена кнопками, липучками, рідше зав’язками, які забезпечують необхідне прилягання, але воно не буде оптимальним.
- Швидкість заміни. Для вбирання випорожнень такий варіант має спеціальний змінний вкладиш (найчастіше з бавовни, флісу або бамбука), але може знадобитися повне переодягання через протікання або появу неприємного запаху. У похідних умовах такі моделі незручні.
- Частота заміни. Вкладиші не можуть утримувати вологу, тому вимагають заміни відразу після того, як малюк попісяв. Але дитина усвідомлює, що вона мокра, виробляється певна реакція на випорожнення. Тому ряд фахівців вважають це важливою перевагою, яке дозволяє швидше адаптуватися до горщика. Вкладиш здатен витримати безліч машинних прань, але необхідність занадто частої заміни створює для батьків певні незручності, Застосування у нічний час недоцільне, адже спокійного сну не буде ні у дорослих, ні у дітей.
- Контакт зі шкірою. Подразнення можуть викликати як одноразові, так і багаторазові моделі. Але другий варіант замінюється відразу після сечовипускання, а не накопичує вологу всередині. Його часто рекомендують малюкам з чутливими покривами, схильністю до алергії чи дерматитів.
Одноразові підгузки:
- Особливості вибору. Пропонуються класичні варіанти й моделі в формі трусиків. Підбір за розміром здійснюється за вагою малюка, але важливо, щоб цей показник знаходився приблизно посередині зазначеного на пакуванні інтервалу. Особливими перевагами є еластичні бічні вставки та спеціальний поясок, що перешкоджають протіканню, а також індикатор заповнення.
- Висока практичність. Для заміни необхідно буквально пару хвилин, що дозволяє застосовувати такий варіант не тільки вдома, але й в похідних умовах. Окремі моделі здатні утримувати вологу всередині протягом 12 годин, але педіатри та дерматологи не рекомендують тривале носіння. Заміну найкраще виконувати через кожні 3 години, навіть, при відсутності повного заповнення, а моделі з підвищеною поглинанням використовуємо в особливих умовах, а також під час сну.
- Властивості матеріалів. Такі вироби безпечні в застосуванні, але для їх виготовлення застосовуються синтетичні матеріали (пропілен, поліефір). Тому віддаємо перевагу варіантам з високою пористістю, яка забезпечує хороший повітрообмін. Для зниження ризику алергічних реакцій багато виробників використовують спеціальні просочення – вазелінове масло, екстракти алое або ромашки. Для поглинання вологи застосовується целюлоза. Цей матеріал виготовляється з натуральної сировини (деревина, макулатура), з використанням хімічного способу підготовки. Хоча такі вироби мають синтетичне походження, вони делікатно контактують зі шкірою і при своєчасній заміні не викликають негативної реакції навіть при підвищеній чутливості.
Порівнюючи одноразові й багаторазові підгузки, ми не прагнемо переконати батьків користуватися якимось з наведених варіантів. Наше завдання полягало в тому, щоб надати об’єктивну інформацію, яка дозволить зробити правильний вибір.