У Франківську бетонні фундаменти від білбордів хочуть перетворювати на об’єкти благоустрою

Автор: Зелінська Тетяна

17 Бер, 2021 07:11

Поділитись публікацією
У Франківську бетонні фундаменти від білбордів хочуть перетворювати на об’єкти благоустрою

Перша заступниця очільника Івано-Франківської міської територіальної громади Вікторія Сусаніна розповіла про роботу підпорядкованих структурних підрозділів.

Зокрема, йде мова про демонтаж об’єктів зовнішньої реклами, які проводить зараз комунальне підприємство «Муніципальна інспекція «Добродій», інформує “Галка” з посиланням на сайт міста.

«Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради було прийнято рішення про передачу комунальному підприємству «Муніципальна інспекція «Добродій» повноважень на проведення демонтажів самовільно встановлених рекламних конструкцій та тимчасових споруд. Приступити до його повноцінного виконання вони змогли з припиненням снігопадів та покращенням погодних умов. Станом на зараз демонтовували білборди на вулиці Надрічній (по лівій і правій стороні), а також білборд на вулиці Івасюка (поруч АЗС). Протягом одного дня було демонтовано 7 окремостоячих рекламних конструкцій типу «щит». Ще 7 незаконних білбордів було демонтовано на вулиці Тисменицькій та 2 – в селі Черніїв», – розповіла Вікторія Сусаніна.

За словами першої заступниці, після цього виникла ціла низка запитань на які вона вирішила коротко відповісти, зокрема:

– Чому так мало демонтовано?

Проведення демонтажів має певну процедуру підготовки, пошуку підрядника, відповідних технічних засобів. Адже, наприклад, самі металеві конструкції вони можуть забрати з допомогою одного маніпулятора, а от для того щоб забрати важкі бетонні фундаменти – потрібен вже інший, який їх зможе підняти. Це займає більше часу. Та, як на мене, демонтаж семи чи дев’яти конструкцій за один день – це вже непоганий результат.

Окрім того, були пропозиції залишати бетонні фундамент з метою перетворення їх на об’єкти благоустрою (наприклад – лавки). Наразі опрацьовуємо це питання, щоб спробувати в тих місцях, де буде такий варіант доцільним.

– Чому демонтуєте не в центрі?

Виконавчим комітетом було прийнято низку рішень про демонтажі. Загалом у них вже налічується понад 200 об’єктів зовнішньої реклами, які розміщені в різних точках і на різних вулицях нашої територіальної громади.

З огляду на те, що сам по собі процес не є миттєвим, то й демонтувати всі незаконно встановлені рекламні споруди одночасно – фізично неможливо. Але поступово і почергово цей процес триватиме на різних вулицях.

– Чи незаконні білборди, якщо на них відсутні дані про оператора? Може їх всіх теж треба демонтувати?

Відповідно до Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Івано-Франківської міської територіальної громади, маркування рекламних засобів є обов’язковим, а його здійснення покладено на Розповсюджувача. Мова йде про зазначення його найменування, номера телефону, дати видачі дозволу та строку його дії. Якщо рекламні засоби не мають маркування – прирівнюються до самовільно встановлених, але потребують перевірки на можливу наявність діючого дозволу.

– Чому демонтуєте силами міста, а не шукаєте власників, щоб самі демонтували?

Ще минулого року в місті працювали мобільні групи, що займалися інвентаризацією розміщених бігбордів. На виявлені в процесі інвентаризації самовільно встановлені рекламні конструкції та на рекламні конструкції без маркування розміщувалась інформація «Конструкція незаконна. Підлягає демонтажу». НЕЗАЛЕЖНО від суспільно-політичного спрямування чи підтексту розміщеної на них реклам!

Та навіть після цього власники не з’являлись, жодних наявних дозвільних документів не надавали, тож на підставі актів обстеження (огляду) території, складених КП «Муніципальна інспекція «Добродій», виконавчний комітет приймав рішення про демонтажі об’єктів зовнішньої реклами, власників яких встановити неможливо.

При цьому були випадки, коли деякі об’єкти після прийняття рішень про демонтаж забиралися, ймовірно власниками, але згодом знову встановлювалися на ті ж місця – без дозволів.

-Чи демонтується ще щось крім білбордів?

Так, йде мова про демонтаж не лише щодо білбордів. Наприклад, на одному з крайніх засідань виконавчого комітету було прийнято рішення про демонтаж ще 13 рекламних конструкцій на електроопорах на вулиці Галицькій, а також ряду інших об’єктів зовнішньої реклами. Зокрема, на фасадах будинків.

Крім того, проводяться демонтажі самовільно встановлених тимчасових споруд та малих архітектурних форм. Один із нещодавніх прикладів, коли мешканці будинку на вулиці Вовчинецька, 178, звернулися у соцмережі до працівників муніципальної інспекції «Добродій» з проханням перевірити законність встановлення гаражів, які знаходяться на прилеглій до будинку території.

Працівниками інспекції було встановлено, що одна МАФ має дозвільні документи. Другу було демонтовано на підставі рішення виконавчого комітету.

«Хочу зауважити ще й те, що нестабільна весняна погода з посиленням вітру та навіть короткочасними хуртовинами може стати причиною повалення рекламних конструкцій (білбордів, сіті-лайтів), а також їх часткового руйнування. Нагадую, що відповідальність за технічний стан, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних конструкцій несуть їх власники!», – підкреслила Вікторія Сусаніна.

Відповідно до Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням виконавчого комітету розповсюджувач зовнішньої реклами зобов’язаний:

– забезпечити відповідність зовнішньої реклами проєкту, державним стандартам, нормам та правилам; вимогам до конструктивної міцності, електротехнічної та експлуатаційної безпеки, пожежної безпеки і санітарних норм;

– усувати за свій рахунок всі дефекти, що виникають в процесі розміщення та експлуатації зовнішньої реклами;

– нести відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час їх розташування та експлуатації.

«Власне, це ще одна причина, чому демонтуються самовільно встановлені рекламні конструкції – власників яких встановити неможливо. І скажу ще таку, виключно власну суб’єктивну думку, що в епоху масового інтернету і смартфонів реклама може і не потребувати так багато білбордів. Особливо, незаконно встановлених», – підсумувала посадовиця.