США ввели нові відчутні санкції проти Росії і оголосили режим надзвичайної ситуації
15 Кві, 2021 17:28
США офіційно ввели нові санкції проти Росії, відповідний указ підписав президент США Джо Байден.
Читайте також: У Трампа стріляли під час мітингу. Стрілець та ще один учасник заходу мертві
Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
Санкції введені за кібератаки, спроби вплинути на вибори і окупацію Криму, пише “Галка” з посиланням на НВ.
Санкції вводяться проти:
- 32 юридичних та фізичних осіб, які здійснювали спрямовані урядом Росії спроби вплинути на президентські вибори в США 2020 року, а також інші акти дезінформації і втручання. Проти восьми фізичних та юридичних осіб введені санкції через окупацію Криму.
- США висилають з Вашингтону десять російських дипломатів;
- фінансовим установам США з 14 червня заборонена пряма покупка боргових цінних паперів у Центрального банку, Мінфіну та Фонду нацдобробуту РФ;
- під санкції потрапили шість російських технологічних компаній, які, за даними США, надають підтримку російським спецслужбам.
У Білому домі заявили, американська влада вживає заходів, «щоб покласти на Росію витрати за дії її уряду та спецслужб проти суверенітету та інтересів США».
Адміністрація Байдена попередила, що США будуть впливати на Росію «стратегічним та економічно ефективним чином, якщо вона продовжить або посилить свої дестабілізацийни міжнародні дії».
Також в указі американського президента Джо Байдена про нові санкції проти Росії сказано, що деякі дії РФ являють собою «надзвичайну загрозу» для нацбезпеки, економіки і зовнішньої політики США.
В документі йдеться про те, що «конкретна шкідлива зовнішньополітична активність уряду Російської Федерації… являє собою нетипову і надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США».
Джо Байден видав указ про оголошення надзвичайної ситуації в сфері нацбезпеки у зв’язку з діями РФ. Серед таких дій згадуються зусилля з підриву вільних і демократичних виборів у США і країнах-партнерах, кібератаки проти США і їхніх союзників, підрив безпеки в країнах і регіонах, важливих для нацбезпеки США, порушення принципів міжнародного права, зокрема поваги до територіальної цілісності держав.