Рак шийки матки забирає за рік майже стільки ж людей, як забрала АТО, – онкогінеколог

Автор: Людмила Баран

13 Лют, 2015 18:13

Поділитись публікацією
Рак шийки матки забирає за рік майже стільки ж людей, як забрала АТО, – онкогінеколог

Щороку у світі виявляють 650-690 тисяч випадків захворювань на рак шийки матки, в Україні – 5,5 тисяч. У нашій державі щодня шість жінок вмирає від цього онкологічного захворювання.

Читайте також: "Грай чесно, живи достойно". Франківські школярі футбольним турніром вшанували полеглих атовців (ФОТО)

В Івано-Франківській області виявляють 130 нових випадків захворювання на рік, 25% з них – занедбані. Кожний шостий випадок має смертність до одного року.

Про це на брифінгу 13 лютого розповів Степан Долик – завідувач онкогінекологічного відділення Обласного онкодиспансеру, обласний позаштатний онкогінеколог Департаменту охорони здоров’я.

Він зазначив, що незважаючи на таку сумну статистику, рак шийки матки – виліковний на ранніх стадіях. І це – єдина патологія, яка піддається профілактиці. Тому «здоров’я жінки – в її руках».

«Маючи АТО, де гинуть найкращі сини нашого народу, маючи рак шийки матки, який за рік забирає майже стільки лодей, скільки АТО, маючи демографічну кризу, ми мусимо дбати про здоров’я населення. Навіть на регіональному рівні можливо проводити програми з вакцинації, залучати інформаційні технології, розвивати і міняти менталітет цілого суспільства», – сказав Степан Долик.

Одним із засобів профілактики є вакцинація проти вірусу папіломи людини, який спричиняє рак шийки матки. Її, за одним із методів, можна почати з віку 12 років, за іншим – з дев’яти років. Вакцинація убезпечує від захворювання на термін  8,5 років.

ризик раку

Також, як сказав Степан Долик, в області діє державна програма цитологічного скринінгу. Це передбачає дослідження мазків з шийки матки. Цю процедуру безкоштовно проводять акушери-гінекологи у державних медичних закладах.

Обстеження рекомендується починати після початку статевого життя, але не пізніше віку 21 років. Протягом перших двох років мазок здається щорічно; потім, при негативних результатах – один раз в два-три роки.

«Якщо ми охопимо жінок віком з 18 до 65 років цитологічним скринінгом, і так буде 10 років, то захворюваність зменшиться на 90%. А смертність від раку шийки матки зменшиться в десятки разів», – зауважив Степан Долик.

Тому для того профілактики раку слід проводити інформаційну кампанію серед населення. До неї, за словами Степана Долика, у селах області планують залучити медиків, сільських голів та священиків. Іншим шляхом є введення занять про здоровий спосіб життя і профілактику раку в освітніх закладах.

Серед факторів, що збільшують захворювання, є початок статевого життя до 18 років, часта зміна сексуальних партнерів. За останні 10 років на 70% зросла захворюваність на рак шийки матки серед категорії 20-24 роки через раннє статеве життя. Також вживання тютюну збільшує ризик розвитку раку шийки матки в сім разів.

Теги: