Недофінансування та небезпечні предмети: як судова охорона працює на Прикарпатті (ФОТО)

Автор: Застава Максим

24 Тра, 2021 14:03

Поділитись публікацією
Недофінансування та небезпечні предмети: як судова охорона працює на Прикарпатті (ФОТО)

Як писала «Галка» раніше, вже всі прикарпатські будинки правосуддя – під захистом судової охорони.

Читайте також: Порошенко у річницю визволення Слов’янська і Краматорська привіз на передову обладнання та вшанував українських героїв (ФОТО)

24 травня в Івано-Франківському апеляційному суді відбулася спільна пресконференція Голови Апеляційного суду, Начальника ТУ Служби судової охорони в Івано-Франківській області та Начальника ТУ Державної судової адміністрації в Івано-Франківській області.

Свою діяльність на території Прикарпаття судова охорона розпочала ще у вересні 2019 року. Першу судову установу було взято під варту у листопаді цього ж року, інформує “Галка”.

Голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький розповів, що робота Служби судової охорони є важливою, адже коли людина заходить до судової установи, одразу складається загальне враження про роботу суду.

Він відзначив, що начальник Служби судової охорони Андрій Маланій повністю докладається до роботи.

«Служба виконує свою роботу не тільки вдень, але і вночі. У нас вже були приклади, коли охоронці допомагали запобігати надзвичайним ситуаціям», – говорить Гриновецький.

Начальниця ТУ ДСА України в Івано-Франківській області Оксана Рибак також відзначила важливість роботи судової охорони, як для відвідувачів суду, так і для працівників суду.

«За час роботи Служби судової охорони у судах області було встановлення 17 систем відеоспостереження та металошукачів», – говорить Рибак.

Вона додала, що службу залучають до фінансування з регіональних програм.

Андрій Маланій подякував прикарпатцям за допомогу у роботі. Наразі в Службі судової охорони працює 150 осіб.

«Суди – це особливе місце роботи. Учасники судових процесів та самі судді мають себе відчувати себе у безпеці», – говорить Маланій.

Він наголосив, що у них є план роботи на майбутнє, аби ще краще розвинути Службу судової охорони, попри те що мають недофінансування.

Маланій розповів, що за час роботи охоронці не раз вилучали у людей небезпечні предмети – зброю, набої, ножі, газові балончики.

«Бувало, що люди приходили до суду з сокирою чи сапкою. Йде людина з городу й одразу пішла до суду», – каже Маланій.

За його словами, працівників стараються розподіляти по судах в залежності від навантаження.

«Якщо ми бачимо, що у суді багато справ на розгляді, тоді туди ми відправляємо більше працівників. Також у нас є група оперативного реагування, яка готова одразу приїхати на допомогу».

Наразі Служба судової охорони має відкритий набір на роботу в Яремчанський міський суд. Всі охоронці проходять спеціальне навчання.

«Згідно з законом, у нас зарплатня не нижча, ніж у поліціянтів», – підсумував Маланій.