Прикарпатці створили сайт, щоб навчити дітей сортувати сміття
27 Тра, 2021 08:52
Вчити дітей сортувати сміття за допомогою інтернет-технологій пропонують екоактивісти з Верховини. Вони розробили сайт, на якому розміщені авторські матеріали про вплив сміття на природу і можливості його переробки.
Читайте також: Після концерту в Івано-Франківську Вакарчук відвідав Верховинщину (ФОТО)
Про це Суспільному Карпати розповіла ініціаторка сайту, авторка дитячої книжки “Врятуй світ від сміття!” Яніна Лучейко.
“Сайт ми створили всередині травня. Усе почалося із дитячої книжечки з екологічного виховання “Врятуй світ від сміття!”, яка вийшла у світ у 2019 році. У ній йдеться про сміття і його вплив на людину та навколишнє середовище. Друковані книжечки, які безплатно поширювалися у школах і садках, закінчилися, а потреба поширювати екологічні знання залишилася. Так зародилася ідея створити сайт, де діти у будь-який момент безперешкодно, маючи доступ до інтернету, зможуть користуватися цією книжечкою і навчатися. Це і невеличка інформаційно-ресурсна база для вчителів та вихователів”, – розповідає авторка.
На сайті розміщена онлайн-версія посібника, екологічна гра із сортування твердих побутових відходів та розмальовки про шкоду сміття і можливості його перероблення. Усі матеріали можна видрукувати й використовувати під час колективного чи індивідуального навчання. Розраховані вони на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
В освітніх закладах Верховини, де і розпочався цей екологічний проєкт, навчальні матеріали сайту уже активно використовують. Вихователька дитсадка “Сонечко” Світлана Копитко-Ілійчук каже, що для діток дуже цікаво вивчати сортування сміття в ігровій формі. Після таких занять вони навчають і своїх батьків відповідально ставитися до відходів.
“Малеча готова сортувати сміття. Батьки розповідали, як діти просто змушують їх сортувати сміття і роблять зауваження: “Мамо, ти не сплюснула пляшечку, не туди її поставила”, — каже вихователька.
За словами екоактивісток, учити сортувати тверді побутові відходи потрібно змалку. Саме діти можуть змотивувати дорослих відповідально ставитися до сміття, що і допоможе зберегти природу. Матеріалами сайту безплатно можуть користуватися усі охочі.