Люди, які пропускають сніданок, не отримують достатньо поживних речовин
23 Чер, 2021 09:07
Дослідження вчених з Університету штату Огайо доводить, що регулярний пропуск сніданку може погано вплинути на здоров’я.
Команда дослідників розглянула дані National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES), які проводять щорічне опитування для написання огляду щодо стану здоров’я та харчування американців, пише liga.
Вчені розглянули дані про харчові звички 30 889 дорослих віком від 19 років.
Вони виявили, що люди, які пропускали сніданок, мали зовсім інший харчовий профіль, ніж ті, хто їв зранку.
Наприклад, вчені прийшли до висновку, що люди, які пропускають сніданок, отримують менше незамінних поживних речовин, серед яких: клітковина, магній, мідь, цинк.
Найбільше їм бракує фолієвої кислоти, кальцію, заліза та вітамінів А, В1, В2, В3, С та D.
Окрім цього, раціон людей без сніданку мав низьку якість, адже містив багато доданих цукрів, шкідливих вуглеводів та жирів.
Чому сніданок важливий
На перший погляд здається, що люди могли б просто компенсувати сніданок, споживаючи їжу пізніше протягом дня.
Але за словами старшого автора дослідження та доцента кафедри медичної дієтології College of Medicine at The Ohio State University Крістофера Тейлора, сніданок – унікальна можливість харчування.
Адже такі продукти, як молоко, фрукти та зернові рідше вживаються в інший час доби. Ці категорії продуктів – джерела кальцію, заліза, фосфору, клітковини, вітамінів A, D та групи В.
За словами Тейлора, оскільки ці продукти, як правило, споживають на сніданок, то поживні речовини, які вони містять, рідше вживаються в їжу протягом дня.
Що приготувати на сніданок
Проте лікарка-гастроентеролог Мішель Перлман в інтерв’ю для ресурсу Healthline зазначає, що час першого прийому їжі не настільки важливий, як правильний вибір продуктів.
Ідеальним варіантом сніданку є “тверда їжа”, яка надає довготривале насичення. Наприклад, страви, які містять клітковину та білок, уповільнюють травлення та запобігають стрибкам цукру в крові, допомагаючи відчувати ситість до наступного прийому їжі.
Також лікарка рекомендує їсти цілі фрукти, а не пити соки, щоб отримати більше клітковини і менше цукру.
Щодо споживання м’яса на сніданок, Перлман радить уникати перероблені м’ясні продукти, які містять багато солі. Натомість приготуйте нежирну курку чи індичку.