У Калуській громаді затвердили Стратегію розвитку до 2030 року
29 Чер, 2021 07:49
Днями у Калуській територіальній громаді затвердили Стратегію розвитку на 2022-2030 роки.
З метою забезпечення сприятливих умов для розвитку економіки та конкурентоспроможності Калуської міської територіальної громади, створення привабливого інвестиційного клімату, покращення умов для подальшого розвитку підприємництва, підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку забезпечення комфортності проживання Калуська міська рада затвердила Стратегію розвитку Калуської міської територіальної громади на 2022-2030 роки. Відповідне рішення було прийняте на черговому пленарному засіданні.
Як розповіла «Калуш ФМ» Наталія Захарова, голова ГО «УФРА», для впровадження Стратегії та для втілення візії, місії та цінностей Калуської громади було визначено 5 пріоритетів, які будуть втілюватися до 2030 року.
Перший пріоритет – від зони екологічного лиха до еко-індустріальної громади.
Завдання громади перейти від принципів індустріальної громади до еко-індустріальної громади. Стати громадою, яка:
● гармонізує своє існування з природою;
● створить правила поводження з відходами і буде їх дотримуватися;
● економить на вивезенні відходів;
● почне заробляти на переробці відходів (вторсировини);
● створить додаткові стимули для розвитку малого і середнього бізнесу і, як наслідок, нові робочі місця та надходження до бюджету МТГ;
● залучає інвестиції в нові виробництва чи реконструкцію старих із обов’язковою умовою дотримання сучасних екологічних норм та максимальної переробки та повторного використання відходів.
Другий пріоритет – комфортна громада.
Комфортна громада – громада, де всі її мешканці незалежно від своїх індивідуальних різноманітностей можуть мати якісне життя. Задля підвищення якості життя до 2030 року в громаді буде зреалізовано низку проєктів для раціонального управління житловим фондом, транспортною та інженерною інфраструктурою, покращення безпеки, інклюзії, розвитку культури та дозвілля.
Пріоритет «Комфортна громада» включає в себе такі поняття:
● Безпечна громада – впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту (в тому числі створення систем відеоспостереження).
● Доступна громада – розвиток рекреаційної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.
● Культурний розвиток громади – відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.
● Інклюзивна громада – підтримка осіб з інвалідністю та створення відповідного середовища.
Третій пріоритет – розумна громада (Цифровий порядок денний).
Загальною метою цифрового порядку денного є забезпечення сталих економічних та соціальних переваг від впровадження єдиного цифрового ринку на основі швидкісного інтернет-зв’язку та додатків, що мають багатоцільове призначення. Успішна реалізація цього порядку денного пришвидшить інновації, економічне зростання та покращить повсякденне життя мешканців та бізнесу. Таким чином більш широке та ефективне застосування цифрових технологій дасть громаді змогу розв’язати основні проблеми, які стоять перед нею, та сприятиме покращенню якості життя, зокрема, забезпечить кращу охорону здоров’я, більш безпечний та ефективний транспорт, більш чисте довкілля, нові можливості у сфері медіа та легший доступ до державних послуг та культурного розвитку.
Четвертий пріоритет – освічена та здорова громада.
Для досягнення цієї мети протягом 2022-2030 років планується повністю завершити формування нового освітнього простору та відновлення і розвиток системи охорони здоров’я в громаді. Прицільну увагу буде приділено технічному обладнанню, діджиталізації та інновації навчальних закладів (в тому числі і в сільських школах громади), профорієнтації у партнерстві з професійно-технічними та вищими освітніми закладами та сприянню у створенні приватних закладів освіти.
Відновлення і розвиток системи охорони здоров’я в Калуській МТГ до 2030 року в основному буде направлене на вирівнювання доступності і якості надання медичних послуг для усіх мешканців громади, розширення спектру послуг, покращення їх якості проведення заходів профілактики захворювань та промоції здорового способу життя. Жителі сільської місцевості на рівні з міськими мешканцями зможуть отримати якісну і доступну медичну допомогу на вторинному рівні. Сільські амбулаторії та ФАПи сімейної медицини будуть приведені до нормативних умов.
П’ятий пріоритет – економіка, яка працює для людей.
Підтримувати створення та роботу самозайнятих, мікро, малих та середніх підприємств як основи стабільного функціонування та наповнення бюджету Калуської МТГ та підтримувати збільшення рівня оплати праці.
Громадяни та підприємства можуть процвітати лише за умови, що економіка працює на них. Це дозволяє громаді рости та зменшувати бідність та нерівність.
Коли існує єдине джерело доходів, як для бізнесу, так і для МТГ, – це великий ризик в один момент втратити все через навіть незначні зміни життєвих обставин. Не надто краща ситуація – залежати від невеликої кількості крупних джерел. Значно краще мати збалансований дохід, щоб мати можливість не боятися різноманітних несподіванок.
Крім того, за словами Наталії Захарової, в межах Стратегії розвитку Калуської МТГ 2022-2030 рр. розроблено 14 стратегічних програм: розвитку комунального господарства, сталого екологічного розвитку, ефективного управління громадою, картка калушанина, здоров’я мешканців громади, доступна громада, безпечна громада, розвитку культури та дозвілля, розвитку молоді, якісна освіта, розвитку підприємництва, залучення інвестицій, циркулярна економіка та інновації забезпечення соціальної інтеграції та подолання нерівності.
Розробники стратегії розвитку громади переконані, що вона дасть можливість активізувати весь наявний потенціал Калуської ТГ, адже нам потрібна справжня дієва стратегія, яка зможе об’єднати зусилля влади, бізнесу та громади.