Франківський драмтеатр просто неба відтворив гуцульське весілля XIX століття (ФОТО)

Автор: Застава Максим

30 Чер, 2021 17:47

Поділитись публікацією
Франківський драмтеатр просто неба відтворив гуцульське весілля XIX століття (ФОТО)

Прем’єру вистави «Гуцульське весілля» за етнографічними розвідками й творами українських класиків на форумі Via Carpatia-2021 представив режисер Ростислав Держипільський.

Читайте також: Франківський драмтеатр презентує «БІЙ за Україну». Мистецький проєкт покажуть у кількох містах України (ФОТО)

Про це Укрінформу повідомили організатори міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia-2021.

Як зазначається у повідомленні, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка вперше зіграв виставу, що повністю відтворює гуцульське весілля XIX ст., на сцені просто неба у Верховині. Актори показали всі традиційні елементи, починаючи від сватання і завершуючи танцем молодого і молодої. Оскільки традиційно на весілля молоді приїжджають верхи — четверо святково убраних коней також дефілювали перед сценою. Відчуття присутності на весіллі додавало частування гостей-глядачів фестивалю і спільні танці.

«Це ексклюзив. По-перше, ми це розробляли і репетирували в Красноїллі, де колись був Гуцульський театр Гната Хоткевича, Леся Курбаса. Друге — прем’єра відбулася на Via Carpatia у Верховині, колись — Жєб’є, а ми працювали саме над жєб’євським варіантом весілля. Це все невипадкові моменти. Те, про що мріють теоретики театру, ми втілили: відтворили гуцульське весілля ХІХ ст., справжнє, без впливів радянської ідеології на нашу традицію, як це сталося у ХХ ст.», — розповів генеральний директор — художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Ростислав Держипільський.

В основу сценарію лягли етнографічна розвідка Володимира Шухевича, твори Станіслава Вінценза і Василя Стефаника. Держипільський уточнив, що театрали, як митці, додавали свої фарби й інтерпретації:

«Ми хотіли показати продовження роду України, української нації та гуцулів як однієї з її складових. Дуже сильної складової, бо вони в горах тримають небо України».

Вистава відбулася в рамках літературно-мистецької зустрічі «Коло Вінценза» за підтримки Українського інституту книги на IV Міжнародному форумі Центральної та Східної Європи Via Carpatia 25-27 червня.