Незвідане Прикарпаття: краєзнавець радить, на які маловідомі напрямки звернути увагу (ФОТО)

Автор: Застава Максим

01 Лип, 2021 09:31

Поділитись публікацією
Незвідане Прикарпаття: краєзнавець радить, на які маловідомі напрямки звернути увагу (ФОТО)

Які локації варто відвідати на Івано-Франківщині? Про це розповів співзасновник промоційного проєкту “Невдома: мандруй незвіданим Прикарпаттям”, краєзнавець Андрій Костишин.

Читайте також: Прикарпатські борці розповіли, як здобули бронзові медалі на чемпіонатах світу та Європи (ФОТО)

За словами Костишина, в статтях проєкту описано максимум інформації для, найперше, індивідуальних поїздок, не дуже відомими, але цікавими та колоритними місцями, щоб побачити щось нове. Проєкт охоплює сім маршрутів та сім напрямів, пише Суспільне.

"Знайти свій смак у подорожах": прикарпатський краєзнавець рекомендує

“Найменш дослідженою була Калущина (Войнилів, Цвітова і Новий Мартинів). Це був дуже хороший момент для упорядкування цих знань і маршрутів для інших людей. Поки що не знаю, який буде результат – проєкт закінчується. Мені дуже цікаво, що з цього вийде – буду активно стежити за результатами”, – каже Андрій Костишин.

Підбір місць індивідуальний. Варто з’ясувати, що людина хоче побачити, що її може зацікавити, які враження вона хоче отримати, говорить краєзнавець.

“Особисто в мене життя вже не раз змінювалося, відповідно змінювалися смаки. Зараз, особисто для мене є цікавішими такі місця, де можна поспілкуватись з людьми, які там живуть та працюють. От, наприклад, мене вразила Вигода: починаючи з Центру спадщини Вигодської вузькоколійки й закінчуючи різноманітними гастротурами, екохатиною “Бойківські світанки”, екофермою “Вікінги Карпат”. Там багато цікавих програм, є поєднання духовності та сакральності (наприклад, церква у селі Пациків), якоїсь музейної інтерактивності, поєднання гастрономічних аспектів і природного спілкування з природою (наприклад, можливість виходу на невисокі гори). Поряд ще є не менш вражаючі Гошівський монастир і Згромадження сестер пресвятої родини”, – пояснює Андрій Костишин.

Також він рекомендує відвідати рогатинський напрямок, а саме – селище Лучинці, де в місцевій церкві є маловідома широкому загалу чудотворна ікона Матері Божої. Також у селі Чесники збереглася кам’яна церква – одна з найдавніших на Прикарпатті.

"Знайти свій смак у подорожах": прикарпатський краєзнавець рекомендує

Проєкт має екскурсії на виробництво олії та сирів, каже Костишин:

“Тут є цікаве поєднання різноманітних сфер дозвілля і спілкування з людьми”.

Краєзнавець розповідає, що найбільше йому запам’ятався найстарший за віком турист:

“Один чоловік приїхав з Чикаго. Він народився на Городенківщині, біля села Михальче. Власне, цього поселення вже не існує. Було цікаво за ним спостерігати: як він змінюється, як він “оживає”, бажаючи потрапити до своїх рідних країв, які бачив востаннє приблизно в 1940-х роках. Це було дійсно круто”.

Знайти можливість і час подорожувати, бачити у всіх подорожах щось позитивне і хороше – радить краєзнавець і додає:

“Бажаю всім знайти свій смак у подорожах. Чому? Тому що дуже багато людей приїжджають одразу з якимсь негативом і з дикими бажанням критикувати будь-що і будь-де. Причому, переважно це недосвідчені туристи. Той хто багато подорожує, хто бачив багато в світі – завжди легко і позитивно налаштований. З такою людиною дуже приємно працювати. Хочеться, аби більшість туристів були саме такими. Це було б просто чудово”.

"Знайти свій смак у подорожах": прикарпатський краєзнавець рекомендує

Також Андрій Костишин розповів про майбутні туристичні проєкти. Каже, що останнім часом йому важко поєднувати туризм з основною професією:

“Туризм є саме моїм хобі. Я завжди на цьому наголошую, це можна назвати роботою для задоволення. Люблю спілкуватися з людьми в різних форматах”.

Він вважає краєзнавство і туризм багатогранними та багатоформними заняттями, в яких завжди можна знайти формат, в якому комфортно і який приносить користь людям.

Теги: