У Китаї та інших країнах Азії починають святкувати Новий рік за місячним календарем.
Сотні мільйонів людей їдуть додому, аби разом із родинами зустріти свято. Вважається, що у ці дні відбувається найбільша міграція людей у світі.
Цей день є державним святом у багатьох місцях, де живуть етнічні китайці – у Тайвані, Сінгапурі та Малайзії. Фестиваль, відомий як Тет у В’єтнамі та Соллаль в Південній Кореї, традиційно проводять з родиною.
Президент Китаю Сі Цзіньпін привітав китайців в усьому світі з новим роком, виступаючи в Домі народних зборів у Пекіні. Цьогоріч китайська влада закликала людей відмовитись від феєрверків через високий рівень забруднення повітря.
Свято Весни, як кажуть у Китаї, традиційно починають з святкової вечері, яку ще називають вечерею возз’єднання. Дехто подорожує декілька днів, аби бути разом з родиною увечері перед новим роком.
У Шанхаї та в багатьох інших містах Китаю цьогоріч будуть не такі пишні святкування через інцидент, що стався на початку року. При святкуванні початку 2015-го року в тисняві загинули 36 людей.
Голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн у своєму привітанні зі святом сказав, що минулий рік був сповнений конфліктів та закликав громадян “бути подібними до вівці”, які “мирно живуть разом”.
“Я сподіваюся, що всі люди в Гонконзі надихнуться характером вівці і зблизяться, аби працювати заради майбутнього Гонконгу.
Наприкінці минулого року тисячі людей вийшли на продемократичні протести – на вулицях були барикади. Протестувальників із різних верств населення обурило рішення Пекіна обирати кандидатури на вибори в Гонконзі.