Навчання дітей, велогонка, фестивалі графіті та кіно: у Франківську презентували проєкти переможців грантової програми від Urban Space 100 (ФОТО)
03 Сер, 2021 13:20
Третього серпня у Франківську провели зустріч з переможцями традиційної ґрантової програми Urban Space 100.
Читайте також: У Франківську експериментуватимуть вуличні художники Kickit Art Studio
Цього сезону на програму подали 9 проєктів на загальну суму в 416 тисяч гривень, з них відібрали п’ять переможців, інформує “Галка“. Проектами-переможцями стали:- Stanislavv — діджитал-друг, що знає відповіді на всі питання туриста. Його наративи – це чесність, добро, дружба, відкриття нового. Сума: 27 000 гривень Знайти його можна в телеграмі – просто написавши Stanislav.
- STEM – Camp School. Сума ґранту: 25 000 грн. Проєкт передбачає STEM-навчання на відкритому повітрі для шести різних груп, віком 11-16 років (по 15 осіб), в рамках якого відбудуться спеціальні тренінги з тематик: соціальне підприємництво, мистецтво, іноземні мови, природничо-математичні науки, IT-технології, психологія.
- “Алярм. Івано-Франківськ 2021”. Сума ґранту: 44 070 грн. Алярм – це найбільша та найбажаніша подія у світі графіті України. Кожного року сотні художників мандрують для того, щоб зібратися у різних містах та провести вікенд разом, поділитися досвідом, поспілкуватися, показати свій стиль та створити сотні нових малюнків. Метою події є популяризація вуличного мистецтва та графіті, діалог із міським середовищем та переосмислення міських просторів. Востаннє “Алярм Івано-Франківськ” відбувся в 2016 році. Він пройшов дуже успішно і показав активне бажання малювати у Франківсь ку. Зараз є активна зацікавленість містом ззовні. Проведення фестивалю планується на 19-21 серпня.
«Цей фестиваль відбувався вже 17 разів по всій Україні. У нас буде понад 30 художників зі всієї країни, яких ми запросили помалювати. Я займаюсь легальним графіті, тобто це фестивалі і запрошення, виставки. Гадаю, що ситуація з графіті не найкраща, бо потрібна якась мотивація, ресурси.. але такі події мають активувати художників», – каже організатор графіті фестивалю «Алярм» Віталій Грех.
- Міжнародний фестиваль короткого метру 4:3. Сума ґранту: 32 400 грн. Фестиваль короткого метру 4:3 — це пілотна версія локальних фестивалів, ініційована Олександром Гойсаном у партнерстві з проєктним простором Асортиментна кімната, Франківською Кінокомісією та СУК (“Сучасне українське кіно”). Фестиваль проходитиме 23-25 вересня в Івано-Франківську, та окрім показів включатиме серію публічних подій — лекцій, дискусій та воркшопів від українських режисерів.
«Нам подали вже 1000 фільмів і зараз нам треба їх відсіяти і залишити близько 60 фільмів. Я вчуся на режисера в Києві і мені дуже близький формат 4:3. Я бачив, що є велика кількість кінофестивалів, але я не бачив ще, щоб був кінофестиваль відведений суто фільмам короткого метру», – каже ініціатор кінофестивалю Саша Гойсан.
- III Франківська сотка “Franko 100”. Сума ґранту: 40 000 грн. III Франківська сотка “Franko 100” – змагання протяжністю у 100 км, яку велосипедистам необхідно подолати за 8 годин. Маршрут буде проходити населеними пунктами Тисменицького, Коломийського, Надвірнянського Тисменицького районів Івано-Франківської області із супроводом авто- та мототранспорту для безпеки учасників змагань. Завдяки фінансуванню від Urban Space 100 буде покрито витрати на хронометраж, роботу ведучого, музичний супровід, роботу швидкої та поліції, а також біотуалети.
«На цей грантовий сезон подалося 9 заявок, підтримали ми 5 проєктів на суму 175 тисяч. Цього сезону було багато культурних проєктів, тобто видно, що за час карантину люди сумували за такими подіями. До нас подалося 3 фестивалі, 2 з них перемогли. Бачимо, що суспільство реабілітовується від коронавірусу», – каже координаторка ґрантової програми Urban Space 100 Аліна Корнутій.Нагадуємо, що 80% чистого прибутку громадський ресторан Urban Space 100 виділяє для того, щоб підтримати ідеї з метою покращення Івано-Франківська. За весь час існування програми підтримано 127 проєктів на загальну суму 3 409 926, 55 грн.