Вчаться воювати і захищати Україну: на Прикарпатті резервісти тиждень покращують бойові навики (ФОТО)
03 Сер, 2021 12:58
З другого по восьме серпня на полігоні у «Старому Лисці» тривають навчальні збори з резервістами та військовозобов’язаними у складі окремої бригади територіальної оборони області.
Читайте також: Відкритий чемпіонат Івано-Франківської області з фрі-файту стартував у Долині (ФОТО)
У перші дні навчання триває індивідуальна підготовка з кожним воїном. Надалі ж, на етапі бойового злагодження у складі підрозділів, вони відпрацюють питання щодо організації охорони важливих стратегічних об’єктів, протидії диверсійним діям противника, прикриття держкордону, несення служби на блокпостах тощо. В організації робочих місць керуватимуться стандартами армій країн-членів НАТО.
Допомагатимуть в навчанні резервістам досвідчені інструктори Національної гвардії України, Національної поліції, ДСНС.
Третього серпня резервісти та військовозобов’язані, які не проходили військової служби, урочисто склали присягу на вірність Україні, пише “Галка”. На подію завітала преса і місцева влада.
До вишколу тероборонівців залучли офіцерський склад бригади – управління та шести батальйонів, дислокованих в Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Надвірній, Косові і Верховині. На полігоні займаються 187 бійців, які у майбутньому сформують бригаду територіальної оборони області.
Упродовж тижня пройдуть теоретичні й практичні заняття, роздільні й спільні командно-штабні тренування, спрямовані на підвищення індивідуальної підготовки та нарощення спроможностей у складі підрозділів.
Тимчасово виконуючий обов’язки командира кадрового управління бригади управління територіальної оборони підполковник Юрій Кападзе розповів, що на збори залучили 154 офіцери, з них 4 офіцери підписали контракт служби в резерві.
“Впродовж навчань буде як індивідуальна так і командна підготовка”, – каже підполковник Юрій Кападзе.
Долішній Любомир з Долини один із тих, хто підписав контракт. Каже, що пішов на такий крок, бо країна в небезпеці.
«Поки країна в небезпеці, кожен із нас має виконати свій обов’язк по захисту батьківщини. Я пройшов строкову військову службу ще давно, я офіцер запасу. Я працюю хірургом в Долинській міській лікарні, мої рідні поки не знають, що я підписав контракт але думаю, що вони позитивно відреагують на мій вибір. Від служби в резерві і цих навчань я хочу отримати новий досвід, поновлю навики стрільби та спілкування з побратимами», – каже Любомир Долішній.
Андрій Мацьків – командир взводу в 77 батальйоні територіальної оборони Івано-Франківської області каже, що приїхав на навчання, бо це хороша можливість підвищити свої бойові навики.
«Сьогодні в нас другий день військовопольових зборів, зараз починаються самі навчання, зокрема індивідуальні навчання – поводження зі стрілецькою зброєю: автомат Калашникова, пістолет Макарова. Багато хто з людей тут є бойовими офіцерами, але є й ті, хто призваний з цивільного життя, і не так часто приходиться користуватись зброєю, окрім тих хто має індивідуальну зброю», – каже Мацьків.
Чоловік вважає, що обов’язком кожного українця є відточування навичок війни, адже Росія не відмовляється від своїх агресивних планів щодо України.
«Чому людина, яка працює, має сім’ю зараз тут? Я батько, маю дітей і навіть на шевроні пише «захистимо свій дім, захистимо Україну». Сьомий рік триває війна з Росією, і невідомо, де вони зупиняться, в них думки параноїдальні – то хочуть до Дніпра, то захопити Львів. Краще зупинити ворога, аби не було втрат на мирній землі. Ми маємо розуміти, що війна триває, щодня є втрати наших хлопців і ми маємо в будь-який день розуміти, що треба зі зброєю в руках піти та ефективно захистити свій дім і нашу країну. Як батько, я мушу забезпечити своїм дітям мирне небо над головою, аби вони не знали що таке атака артилерії, пакети з “Граду”, мінно-вибухові пристрої… Тому це мій обов’язок – вчитись і бути постійно готовим обороняти нашу країну. Бо маємо приклад, коли декілька сотень юнаків обороняли державу і стали героями Крут. Якщо маємо можливість, коли держава забезпечує нас спорядженням і одягом, то чому не використати цю можливість і навчитись, покращити свої бойові навички, підготуватись. Потрібно щоби не діти (як на Майдані стояли 17-річні хлопчики) захищали нашу країну, а підготовлені військові», – додає Мацьків.