Люди століттями знали про цілющу силу трав і спецій. Приправи можуть не тільки “розбудити” практично будь-яку страву, але оздоровити організм.
Однак лікарі попереджають, що деякі з них у великих дозах можуть викликати побічні ефекти або взаємодіяти з ліками. Найкориснішими вважаються п’ять видів трав, пише lhealth.
Куркума
Ця золота спеція приносить користь завдяки потужному антиоксиданту під назвою куркумін. Дослідження (наприклад, опубліковане в NLM) показує, що це може допомогти в лікуванні ряду проблем зі здоров’ям – від незначного зубного болю до хронічних захворювань, таких як артрит, хвороби серця та діабет. Крім того, вивчається його потенціал для лікування хвороби Альцгеймера, раку товстої кишки, простати і грудей. Результати невеликого клінічного дослідження підтвердили, що куркумін може бути безпечним і ефективним засобом від депресії.
Імбир
Імбир добре відомий своєю здатністю справлятися з нудотою. Дослідження, опубліковане в PubMed показує, що він може допомогти полегшити стан в тому числі після операції або хіміотерапії. І хоча поки немає переконливих доказів, багато людей приймають імбир від заколисування.
Спеція також багата гінгеролами – сполуками, що борються із запаленням, які, на думку деяких вчених, можуть допомогти в лікуванні певних видів раку, зменшити біль при остеоартриті і заспокоїти болі в м’язах. Одне дослідження показало, що ін’єкції екстракту імбиру допомагають полегшити біль у колінах, пов’язану з остеоартритом.
Каєнський перець
Невелика кількість кайенского перцю, що додається в страви, допоможе швидше скинути зайву вагу, особливо якщо організм не звик до гострої їжі. Каєнський перець містить капсаїцин, який може збільшити швидкість метаболізму і спалити більше калорій. Крім того, він стимулює вироблення речовин, що говорять мозку про те, що шлунок повний.
Кориця
Американська кардіологічна асоціація рекомендує використовувати корицю, щоб надати стравам солодкий смак. Деякі дослідження показують, що спеція може допомогти знизити стрибки цукру в крові у людей з діабетом 2 типу.
Часник
Завдяки своїм потужним біологічно активним сполукам часник показав ефективність при боротьбі з високим тиском. В ході одного дослідження було встановлено, що щоденний прийом часникових добавок знижував його так само ефективно, як і бета-блокатор атенолол. І хоча деякі експерти вказують на сумнівність доказів, кілька досліджень показали, що часник може допомогти запобігти застуді і прискорити одужання.