Компанія Apple повідомила, що перевірятиме iPhone користувачів на наявність зображень жорстокого поводження з дітьми.
Читайте також: Планшет - ваш зручний та продуктивний помічник
Наразі це планують лише у США. Зміни викликали занепокоєння щодо встановлення технології спостереження, які могли б використовувати уряди, пише “Суспільне”.
Як це працюватиме
Компанія встановить на смартфони спеціальне програмне забезпечення. Оскільки Apple працюватиме з фото, що надав Національний центр пошуку зниклих та експлуатованих дітей США, програма порівнюватиме зображення користувачів з базою даних за допомогою алгоритмів гешування. Тобто, програма має відстежувати не всі фото, а лише “розпізнавати” ті, які надав Центр за допомогою алгоритму порівняння зображень.
Якщо система визначить, що власник iPhone зберігає незаконні зображення, вона попередить працівників Apple. Звідти дані можуть передати до правоохоронних органів.
Чи стане сканування пристроїв стеженням
Apple переконує, що кожен звіт перевірятиметься вручну. Лише потім компанія може заблокувати акаунт користувача та повідомити правоохоронців.
Американська некомерційна організація, яка виступає за захист прав людини в цифрову епоху EFF зазначила, що будь-який месенджер, де читати або аналізувати контент може хто завгодно крім відправника та одержувача – не можна називати безпечним.
Особливо небезпечною технологія є для країн з авторитарним режимом.
“Випадки зловживання легко уявити: уряди можуть вимагати навчання класифікатора щодо обмеження видимого вмісту ЛГБТК+, або авторитарний режим може вимагати від класифікатора виявлення популярних сатиричних матеріалів або контенту щодо протестів”, – ідеться в матеріалі EFF.
Професор з університету Джонса Хопкінса Меттью Грін зазначив, що технологію врешті можуть використати як стеження.
Водночас професор університету Бар-Ілан Бенні Пінкас повідомив, що проаналізував систему і виявив, що вона є безпечною. За його словами, система зберігає вміст усіх фотографій, що не містять CSAM (сексуальне насильство над дітьми), зашифрованими та конфіденційними. Він також зазначив, що система використовується лише в iCloud Photos, а не iMessage.
The New York Times нагадує, що у 2019 році було розслідування, яке виявило, що багато технологічних компаній не змогли належним чином контролювати свої платформи і що кількість такого контенту різко зростає.
“Але неоднозначні огляди нових функцій Apple показують тонку межу, яку технологічні компанії мають пройти між сприянням громадській безпеці та забезпеченням конфіденційності клієнтів. Співробітники правоохоронних органів протягом багатьох років скаржилися, що такі технології, як шифрування смартфонів, перешкоджають розслідуванню кримінальних справ, тоді як керівники технологій та експерти з кібербезпеки стверджують, що таке шифрування має вирішальне значення для захисту даних та конфіденційності людей”, – зазначає видання.
Чи Apple єдині запроваджують таку технологію
Ні. Про те, що компанія Twitter має запровадити систему тегів для запобігання розміщенню фото жорстокого поводження з дітьми повідомлялось 8 років тому. Компанія Google також використовує технологію гешування ще з 2008 року.