Об’єднати всі будівлі та споруди в одну систему: франківцям презентували концепцію розвитку палацу Потоцьких (ФОТО)
12 Сер, 2021 17:02
12 серпня у Франківську представили концепцію ревіталізації та розвитку палацового комплексу.
За словами директора КП «Простір інноваційних креацій «Палац»» Володимира Гайдара, реставрація палацу Потоцьких – складний, тривалий, багатоетапний процес, в якому задіяні фахівці з різних галузей:
«Весь цей час, відколи існує підприємство, ми готуємо нашу концепцію. Спочатку було формування підприємства як такого, «з нуля», бо у Франківська не було досвіду управляти пам’ятками архітектури. Дуже важливим в процесі реставрації є підготовчі та попередні реставраційні роботи. Тільки на ці роботи з комплексним дослідженням усіх будівель, споруд на територї комплексу довелося витратити майже півтора року. Але вони дали базу для виготовлення подальших проєктів реставрації».
В корпусі Ж палацу уже реалізується перша черга віртуального музейно-виставкого центру – віртуальний, інтерактивний музей зброї в контексті історії міста. В корпусі А – перша черга проєкту конгрес-центру з приміщеннями для проведеннями щорічного форуму «ідеальний міст», віртуальним музеєм «ідеальних міст» та хабом креативних ідей у сфері туризму, пише «Галка».
Крім того, зараз на території комплексу тривають роботи з поточних ремонтів дахів, водостічних систем найбільш проблемних корпусів та частини огорожі.
«На жаль, маємо велику проблему в місті з фахівцями та організаціями, які готові братися за ремонтні роботи на таких проблемних і відповідальних об’єктах», – розповідає Гайдар.
Усі попередні та поточні дії призвели до презентації концепції ревіталізації палацу. Вона базується на збереженні та пристосуванні будівель і споруд у такому вигляді, який дійшов до наших днів. Адже цінність комплексу полягає у нашаруванні різних історичних періодів життя міста та регіону загалом.
Концепція включає реставраційні заходи; функційне наповнення комплексу; встановлені взаємозв’язки між окремими будівлями, спорудами; рішення щодо відкритості території; перспективні формати діяльності комплексу.
«Хочемо об’єднати будівлі та споруди в одну єдину систему: усі три частини палацу – паркову, господарчу та внутрішні дворики позаду корпусів. Навіть вони мають свою атмосферу та акустику. В часи госпіталю дворики не використовували, бо різні хворі не могли між собою перетинатися. Зараз ми хочемо їх всіх разом об’єднати Плануємо, аби все працювало разом, а також аби кожен бізнес міг працювати окремо. Вже зараз, за участі Національної спілки архітекторів України, готуємо матеріали для проведення відкритого міжнародного конкурсу», – каже Володимир Гайдар.
Розроблена концепція стане базою для підготовки десятки проєктів і програм для залучення партнерів та інвестицій, зокрема і міжнародних.
У палацовому комплексі планують створити центр міжкультурного діалогу, конгрес-центр є, арт-лабораторію, представницький готель, ресторацію, арт-хаб, театрально-концертний та мультимедійний музейний простір, реставраційний хаб, технічні приміщення і т.д.
Гайдар додає – втілення концепції потребує значних капіталовкладень, які точно не зможуть бути профінансовані виключно за кошти міста.