Заборгованість перед вчителями, християнська етика та децентралізація: у Франківську педагоги дискутують про проблеми в освіті (ФОТО)
26 Сер, 2021 11:33
26 серпня у Франківську стартувала обласна серпнева конференція педагогічних працівників.
Тема конференції – «Нова українська школа: підсумки та стратегічні пріоритети організації освітнього процесу в новому навчальному році».
Прикарпатські педагоги дискутують про нові стандарти НУШ, децентралізацію в освіті, очікування та виклики нових підходів до організації шкільного харчування, пише «Галка».
Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович підвів підсумки попереднього навчального року та розповів про плани на наступний:
«У цьому році створено 15 опорних шкіл, загалом в області функціонують вже 22 опорні школи. На серпень цього року в області працюють 647 закладів освіти різних типів і форм власності»
Передусім, за словами Віктора Кімаковича, треба зробити так, аби в області не було заборгованості перед вчителями. Ще одне важливе завдання – початкові школи мають бути наближені до учнів, вони не мають «по півтори години добиратися до них».
«У 2021 році субвенція для впровадження НУШ складає понад 62 мільйони гривень. Вже організоване інклюзивне навчання для 1075 дітей, що на 243 більше, ніж тогоріч. Щодо шкільного харчування: продовжується модернізація харчоблоків, для 104 закладів ЗСО виділено освітню субвенцію в сумі понад 15 мільйонів гривень. Оприлюднено нове рекомендоване меню. Також ми відновлюємо олімпіади та конкурси, а також працюємо над зміною їх правил».
Віктор Кімакович зауважив – велика проблема є в тому, що діти не обирають математично-природничі напрямки. Без спеціалістів у цих сферах, на думку директора департаменту, Україна стане периферійною державою.
Щодо викладання християнської етики, то у старшій школі, де ще немає НУШу, Віктор Кімакович просить зберегти її в навчальній програмі, а в молодшій – спеціалісти розробляють рекомендації, аби елементи цього предмету не загубилися.
«Позашкільна освіта найбільше постраждала при адміністративно-територіальній реформі. Багато громад не мають коштів на неї. Всього відвідують заклади позашкільної освіти в області понад 45 тисяч дітей (28% від кількості учнів шкільного віку)», – додав Кімакович.
Голова Дубовецької громади Павло Андрусяк розповів, у чому полягає проблема децентралізації в освіті.
«Оскільки велика частина завдань і повноважень переведена на місця, система освіти зараз, як ніколи, потребує об’єднання усіх рівнів влади. Є не лише педагоги, а й батьки, місцеві депутати, центральні, регіональні органи влади. Всі ці категорії мають стосунок до освіти, але кожна ця група вирішує свої проблеми в освіті. В результаті відсутнє планування на подальші періоди, не об’єднуються зусилля, і всі звинувачення йдуть лише на педагогів. Це неправильно. Всі категорії мають бути залучені ще від етапу планування освітнього процесу і надалі».