Укрпошта повністю переходить на прийом е-паспортів. Як це працюватиме

Автор: Єва Жасминова

29 Сер, 2021 20:16

Поділитись публікацією
Укрпошта повністю переходить на прийом е-паспортів. Як це працюватиме

З 28 серпня Укрпошта для верифікації чи ідентифікації клієнтів при проведенні усіх операцій прийматиме електронні паспорти в мобільному застосунку “Дія”. Раніше пошта приймала е-документи лише для видачі відправлень та грошових переказів.

Про це повідомляється на сайті підприємства, пише Суспільне.

“Це значить, що при отриманні поштових відправлень, оформленні чи отриманні поштових переказів, сплаті платежів, отриманні пенсій та грошових допомог у відділеннях Укрпошти клієнт може засвідчити особу також за допомогою е-паспорту або е-паспорту для виїзду за кордон в мобільному застосунку “Дія””, — пояснили в Укрпошті.

Також з 28 серпня скористатися е-паспортами у застосунку “Дія” можна буде для отримання пенсій чи грошових виплат через Укрпошту.

Як це працюватиме

В Укрпошті розповіли, що клієнтам, які будуть користуватися е-документами, необхідно буде лише сформувати цифровий штрих-код шляхом натискання на електронний документ у застосунку “Дія”. Після того, як оператор просканує або введе штрих-код зі смартфона клієнта, “Дія” автоматично передаватиме до системи Укрпошти всі необхідні дані. При цьому на підприємстві нагадали умови отримання послуг в залежності від суми переказу, згідно з законом про фінмоніторинг:

  • При видачі міжнародних грошових переказів на суму до 30 тисяч гривень, прийманні або виплаті грошових переказів в межах України на суму від 5 тисяч гривень і більше, а також у разі приймання/виплати одного або кількох переказів післяплати на загальну суму від 5 тисяч гривень, працівник поштового відділення проситиме у клієнта паперові оригінали документів, що містять ідентифікаційні дані документа для створення паперової копії.
  • У разі проведення операції на загальну суму від 30 тисяч гривень клієнту додатково видаватимуть опитувальник для заповнення.
  • У разі приймання переказу на суму 400 тисяч гривень або більше до опитувальника необхідно буде додати копії документів, що підтверджують джерела походження коштів.

Що відомо

  • 23 серпня в Україні набув чинності закон, який прирівняв електронні паспорти, в тому числі й закордонні, до паперових.
  • 30 березня Верховна Рада остаточно ухвалила у другому читанні, а 15 квітня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №4355який прирівнює електронні паспорти до паперових.
  • За даними Мінцифри, протягом року порталом та додатком цифрових державних послуг “Дія” скористалися понад 10 мільйонів українців.
  • Президент Володимир Зеленський видав указ про створення реєстру соціальних послуг на порталі “Дія”.
  • Мобільний застосунок “Дія” пройшов перевірку багбаунті на вразливості та підтвердив надійність додатку.
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці зможуть побачити свій трудовий на єдиному порталі державних послуг “Дія”.
  • У 2021 році у додатку “Дія” мають з’явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.