На Івано-Франківщині 65% медзакладів запровадили електронні лікарняні.
Читайте також: Нова українська медицина: 5 важливих змін
Про це розповіла головна спеціалістка з організації первинної медико-санітарної допомоги обласного департаменту охорони здоров’я Юлія Монюк, пише Суспільне. В Івано-Франківську такі листки непрацездатності видають в усіх поліклініках.
Лікарка-терапевтка Івано-Франківської міської поліклініки № 2 Зоряна Масюк розповіла, як відбувається оформлення електронного лікарняного. За її словами, після огляду пацієнтки потрібно сформувати електронний висновок про тимчасову непрацездатність.
Далі лікарка вводить дані щодо категорії висновку та періоду “лікарняного”, підтверджує номер телефону хворої та ставить електронний підпис. Потім пацієнту має прийти SMS-повідомлення із реєстраційним номером. Зазвичай опрацювання даних триває від 30 хвилин до декількох годин, каже Зоряна Масюк.
“Пацієнт може сам перевірити на електронній сторінці у Пенсійному фонді свої дані та подивитися, чи в нього цей електронний лікарняний є. У них є особистий кабінет у Пенсійному фонді. Також за цим номером, за яким відкривається електронний лікарняний, роботодавець може перевірити кількість днів лікарняного листочка та терміни непрацездатності”, — розповіла Зоряна Масюк.
Лікарка додає, що електронний лікарняний автоматично закривається в кінці терміну лікування, який визначає лікар при огляді пацієнта.
“Медичні висновки створюються з певного дня по якийсь термін. І того дня, коли ми призначили наступний наш огляд, ми продовжуємо цей медичний висновок. У лікарняних листках непрацездатності паперового зразка у нас було продовження з наступного дня. Це важливо, щоб пацієнт прийшов на огляд для того, аби лікар не пропустив це продовження і щоб випадково пацієнту не закрився випадок непрацездатності. Якщо лікар або пацієнт пропустив, доведеться створювати новий випадок”, — говорить Зоряна Масюк.
Начальниця структурного підрозділу “Міська поліклініка № 2” Марта Стародубцева каже, що перед тим, як у поліклініці впровадили електронні лікарняні, медики пройшли навчання. За її словами, такий формат мав би економити час лікарів. Поки що їм доводиться стикатися з труднощами під час оформлення цих документів.
“У чому виникають нюанси і коли є збої: коли пацієнт неправильно вказав свій номер телефону, тобто пацієнту не приходить повідомлення про те, що він є непрацездатний для формування медичного висновку. Друге — коли пацієнт не є офіційно оформлений за основним місцем роботи. Третє — це технічні моменти, коли не працює чи “зависає” програма, — сказала Марта Стародубцева.
За словами директорки Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольги Савчук, усі міські поліклініки Івано-Франківська видають електронні лікарняні. В області такі листки непрацездатності впровадили 65% медзакладів, каже головна спеціалістка з організації первинної медико-санітарної допомоги обласного департаменту охорони здоров’я Юлія Монюк.
“Усі заклади мають інші медичні інформаційні системи. Ведення електронних лікарняних залежить від технічної можливості формування медичних висновків в інформаційній системі. Ця інформаційна система має бути під’єднана в функціоналі і пройти тестування. Є частина інформаційних систем, які вже протестовані і можуть працювати. Частина закладів просто не можуть цього робити через те, що функціонал їхніх електронних інформаційних медичних систем не пройшов тестування”, — розповіла Юлія Монюк.
Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook повідомляв, що повністю перейти на формування електронних лікарняних медзаклади країни мають з 1 вересня.
Однак у МОЗ підготували наказ про перенесення дати відмови від паперових лікарняних приблизно до 1 жовтня, бо поки що не всі лікарі мають доступ до комунікацій.