До зміцнення імунної системи потрібно підходити комплексно й експерти радять вести у своє життя декілька корисних звичок.
Здоров’я людини багато в чому залежить від стану імунної системи. Саме вона виробляє засоби захисту, необхідні для ефективного протистояння різним хворобам.
Новини.LIVE зібрало поради лікарів щодо того, як можна зміцнити свій імунітет.
Що таке імунітет
Імунітет – це захисні властивості людського організму, завдяки яким він виявляє, нейтралізує або мінімізує вплив чужорідних чинників. Це можуть бути як різноманітні сторонні речовини, так і віруси й бактерії, котрі здатні спричинити безліч хвороб.
Який буває імунітет
Зазвичай виділяють два типи імунітету: природний (або вроджений) і набутий (або адаптивний).
Природний імунітет – це базова властивість організму, яку він отримує під час народження. Це здатність організму розпізнавати і знешкоджувати чужорідні зовнішні фактори за загальними ознаками.
Набутий імунітет виникає внаслідок перенесеної хвороби або вакцинації й спадково не передається. Він розпізнає більш специфічні патогени, формуючись у процесі зіткнення з ними, та починає виробляти власні антитіла, і ця здатність зберігається на багато років.
Чи існують препарати для зміцнення імунітету: що каже лікар Комаровський
Лікар і телеведучий Євген Комаровський зазначає, що не існує “чарівних таблеток”, які дозволяють зміцнити імунну систему. За словами медика, всі препарати, які нібито піднімають імунітет, є обманками.
Препарти для підвищення імунітету: пояснення сімейного лікаря
Сімейний лікар Євгеній Гончар зауважує, що гомеопатичні препарати, які пропонуються людині для зміцнення імунітету, лікують за принципом “клин клином”. Так, пацієнту пропонують у надзвичайно низькій концентрації речовину, що у великій дозі мала б провокувати такі ж симптоми, що й хвороба.
Попри велику кількість досліджень цих препаратів, додав він, немає переконливих свідчень їхньої ефективності. Водночас лікар не виключає ймовірності, що гомеопатія допоможе у разі самонавіювання людиною.
Подібна ситуація й із імуномодуляторами. Це група препаратів, до яких відносяться імуностимулятори та імунодепресанти. Євгеній Гончар зазначає, що наразі відсутні переконливі свідчення того, що вони дійсно покращують імунітет у здорових людей чи допомагають одужати пацієнтам із ГРІ/грипом.
Як підвищити імунітет
До зміцнення імунітету потрібно підходити комплексно й експерти радять вести у своє життя декілька корисних звичок.
Зміцнення імунітету: поради Комаровського
Лікар Євген Комаровський зазначає, що корекція імунітету можлива в разі дотримання таких рекомендацій, як перебування на свіжому повітрі, правильне харчування та фізичні навантаження.
Що потрібно їсти для зміцнення імунітету
Загалом, наголосив Комаровський, надійний спосіб профілактики проблем з імунітетом – це різноманітне харчування за правильного способу життя.
Як засіб для підвищення захисних сил організму, за словами Комаровського, цілком можуть бути такі продукти, як цибуля, часник та хрін. А кисломолочні продукти, завдяки наявним у них нешкідливим бактеріям, тренуватимуть імунну систему протидіяти іншим небезпечним мікроорганізмам.
Зміцнення імунітету: дієві способи від лікаря
Сімейний лікар Євгеній Гончар пояснює, що людина може допомогти власній імунній системі простими дієвими засобами. Йдеться, зокрема, про ті ж нормальний сон, фізичну активність, раціональне та збалансоване харчування.
Важливе також, додав він, і раціональне лікування, оскільки ніщо так не підриває імунітет, як неправильне та несвоєчасне лікування.
Правильне харчуванння для зміцнення імунітету
Аби організм міг повноцінно протистояти зовнішнім шкідливим чинникам, раціон людини має бути збалансованим. Йдеться, за словами Євгенія Гончара, про культуру прийому їжі. Тому, по-перше, важливо не пропускати основні прийоми їжі: сніданок, обід і вечерю. А також він радить уникати перекусів на ходу.
По-друге, варто включати у раціон сезонні та місцеві продукти.
По-третє, тільки на користь організму піде скорочення вживання цукру, солі та алкоголю, а споживати варто лише необхідну кількість калорій.