Чому яйця – це найкращий сніданок

Недарма різноманітні омлети, яєчні, скрембли та інші страви з яєць вже давно сприймаються як класичний сніданок, адже — це досить бюджетний і поживний варіант.

Яйця містять лише 70 калорій, та натомість – багаті на корисні жири, вітаміни та мінерали, які зміцнюють клітини. Без цукру та вуглеводів – це просто ідеальна їжа для тих, хто хоче худнути без шкоди для свого здоров’я.

Дієтологи радять їсти на сніданок саме яйця / Фото Unsplash

Та найголовніше, в яйцях повно білка, який не тільки корисний для нарощування м’язів, а й довго підтримує відчуття ситості. Якщо після сніданку з бутерброда з маслом чи рису, ви будете голодні вже за кілька годин (або й раніше), то після яєчного сніданку вам набагато довше не захочеться бігти до холодильника.

Пластівці не радять їсти на сніданок

Лорен Манакер розповіла про цікаве дослідження, яке провели австралійські вчені минулого року. Людей із зайвою вагою та ожирінням ділили на дві групи та давали один із двох сніданків: яйця та тости або пластівці з молоком та апельсиновим соком. Такий сніданок вони отримували протягом двох тижнів, із перервою на тиждень.

Виявилось, що учасники, які їли на сніданок яйця, через 4 години відчували набагато менший голод та на обід споживали приблизно на 300 калорій менше ніж ті, хто їв платівці. Крім того, через їжу з високим вмістом білка, їм значно менше хотілось їсти солодке.

Варіант збалансованого сніданку

Дієтологиня радить до звичного омлету чи іншої страви з яєць додавати ще овочі та сир:

 “Додати до страви овочі – це завжди хороша ідея. А сир – це додатковий білок разом із кальцієм, який формує кістки”, –пояснює Лорен Манакер.

Та цим її сніданок не обмежується. Вона додає також цільнозернові тости, які містять клітковину та вуглеводи, випиває чашку зеленого чаю, що містить кофеїн та антиоксиданти, та з’їдає половинку грейпфрута – це джерело фолієвої кислоти та вітаміну С.