Вирощування троянд у домашніх умовах

Автор: Костинюк Олександр

01 Гру, 2021 15:26

Поділитись публікацією
Вирощування троянд у домашніх умовах

Напевно, кожному хоч раз було шкода букет колись прекрасних, але вже майже зів’ялих троянд. Подібною красою хочеться милуватися постійно. Але, як відомо, троянди – це досить вимогливі квіти, які складно виростити вдома, а не у теплиці. Проте, немає нічого неможливого. Розглянемо основні способи розведення троянд у кімнатних умовах.

Вирощування троянд із живців

Черешок троянди є відмінним донором для отримання куща, тому з вирощуванням троянд живцями впораються навіть садівники-початківці. Для цього гілочку потрібно обережно відрізати гострим ножем від здорової квітки, помістити в склянку з очищеною водою і накрити пакетом для створення парникового ефекту. Повністю воду міняти не треба, достатньо просто підливати чисту в міру випаровування. Коли з’являться коріння, живці можна буде пікірувати по індивідуальним горщикам із заздалегідь підготовленим поживним субстратом. У горщику обов’язково має бути добрий дренаж. Щоб успішно виростити троянду із черенка flowers.ua/kak-vyrastit-rozu-iz-cherenka, слід запастися терпінням, і результат не забариться.

Вирощування троянд насінням

Вирощування троянди з насіння – заняття куди складніше, ніж у попередньому випадку, до того ж виживання квітів невисоке. Однак певні сорти троянд можна отримати лише даним методом. Для початку потрібно підготувати насіннєвий матеріал. Візьміть марлю, вату або шматочок натуральної бавовни. Змочіть тканину перекисом водню, розкладіть зернятка і накрийте їх такою ж тканиною зверху. Потім все це необхідно покласти в пакет та відправити у прохолодне місце для зберігання. Періодично зволожуйте заготівлю. Коли насіння проросте, його потрібно пересадити в поживний субстрат з торфом. Саджанці повинні знаходитись в помірно теплому приміщенні (не вище 20 °C). При вирощуванні троянд насінням є одна особливість: найперші бутони мають бути зрізані. Після цього кущ стане стійкішим і вже наступного сезону порадує вас пишним цвітінням.

Вирощування троянд за допомогою картоплі

Існує цікавий спосіб вирощування троянд за допомогою звичайної картоплі. Для цього наріжте живці, але замість того, щоб занурити їх у склянку з водою, просто вставте в картоплину. Підготуйте ємність, покладіть на її дно шар дренажу, потім річковий пісок і частину субстрату. Зверху помістіть бульбу картоплі з живцем і засипте ґрунтом. Коли гілочка підросте, пересадіть її у новий постійний горщик. Вважають, що картопля здатна створити для троянди парниковий ефект. Тому квіти, що вирощуються подібним методом, не потребують укриття.

Внесення добрив

Для нормального росту та розвитку квітки, їй необхідно створити максимально комфортні умови. Без добрив троянди не будуть такими ефектними. Тим більше, що кущ постійно витрачає сили на нові квітки, тому підживлення йому вкрай необхідне. Добрива заведено вносити протягом усього періоду вегетації. Трояндам підійдуть органічні та мінеральні речовини у комплексі. Найкращими вважаються саме рідкі добрива, які продаються у кожному квітковому магазині.

Поради щодо догляду за трояндами

Дотримуйтесь порад досвідчених квітникарів, і ваші домашні троянди будуть рясно і яскраво цвісти:

  • в холодну пору року трояндам не вистачає світла. Щоб допомогти квітам перезимувати, організуйте для них додаткове підсвічування звичайними лампами;
  • пересаджуйте троянди лише у міжсезоння, щоб кущ встиг укорінитися перед настанням морозів чи спеки;
  • майже всі хвороби стебел троянд можна вилікувати, якщо негайно вжити заходів. Уважно стежте за кущами та починайте терапію, як тільки помітите підозрілі плями або потемніння;
  • якщо немає теплиці, можна створити її ефект за допомогою поліетиленового пакету, скляної чи пластикової банки. Періодично не забувайте знімати укриття, щоб кущі одержали дозу кисню;
  • ґрунт для вирощування троянди краще взяти не з саду чи городу, а купити в садівничому магазині. Покупні субстрати насичені необхідними для троянд елементами та вітамінами, позбавлені мікроорганізмів, які можуть залишитися в садовому ґрунті після інших культур.