Заборона безкоштовних пластикових пакетів: як це діє у франківських супермаркетах (ФОТОРЕПОРТАЖ)
10 Гру, 2021 13:07
Відсьогодні, 10 грудня, почав діяти закон, який обмежує використання пластикових пакетів. Вони поступово зникатимуть, і відтепер покупцям потрібно за них платити.
Читайте також: Компанія «АТБ» взяла під опіку зруйнований ворогом будинок у Львові: на відновлення виділено 11,8 млн грн
На першому етапі починає діяти заборона безоплатного поширення пакетів у супермаркетах, аптеках, ресторанах, закладах надання послуг.
Йдеться про майже всі пластикові пакети – великі, “маєчки”, з ручками та без. Виняток – лише пакети для риби, м’яса, молочки чи сипучих продуктів, де це – первинна упаковка, а також біорозкладні пакети.
Кореспонденти “Галки” пройшлися франківськими магазинами й перевірили, чи діють уже нововведення.
У компанії АТБ, зокрема, в магазині за адресою Південний бульвар, 22, поруч з рулонами одноразових пакетів є повідомлення про те, що вони відсьогодні платні й коштують від дев’яти до дванадцяти копійок.
Такі ж повідомлення є при касах. Крім того, працівники в усному порядку наголошують покупцям про зміни. А у чеку з’явилася відповідна позиція.
Відзначимо, що наразі покупці не надто звертають увагу на повідомлення й пластикові кульки продовжують мати попит.
У супермаркеті “Сільпо”, що на вулиці Мазепи, станом на 10-ту годину ранку не було табличок, які б інформували про зміни. Пластикові пакети стояли, як і раніше, поблизу секції з фруктами й овочами.
На касі продавчиня теж не порушила це питання, а при купівлі кількох бананів разом з пакетом, це ніяк не позначилося на загальному чеку. Там – лише вартість фруктів.
Проте, йдучи до виходу, ми почули: на іншій касі покупцям наголошували, що вже відсьогодні такі пластикові пакети будуть платними.
У супермаркеті “Велмарт” на вулиці Коновальця по всьому залу стоять інформаційні таблички про те, що пакети призначені для пакування свіжої риби, м’яса або продуктів із них, а також для сипучих продуктів та льоду як первинна упаковка.
Але йдемо за мандаринами, кладемо в пластиковий пакет і бачимо: у чеку врахована тільки вартість фруктів, про пакет нічого. Продавчиня теж нічого не говорила.
Зауважимо, що більшість людей не зважають на повідомлення на табличках і складають майже всі товари в пластикові пакети.
В “Арсені” відсутні інформаційні повідомлення про зміни, а в чеку вказана ціна лише за овочі, про пакет – нічого.
“Екомаркет”, що по вулиці Вовчинецькій у ТЦ “Велес”, торгує вже за новими правилами.
“Пакети, призначені для фасування вагових заморожених напівфабрикатів та вагових заморожених овочів, фруктів, ягід є платними з 10 грудня 2021 року. Вартість одного пакету складає 0,10 коп”, – такі повідомлення можна побачити в залі та поблизу кас.
Ми перевірили – все так і працює.
Супермаркет “Метро” теж розмістив таблички про те, що з 10 грудня вступають в дію обмеження щодо безоплатного розповсюдження пластикових пакетів:
“У ТЦ “Метро” не здійснюється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів”.
Покупцям пропонують придбати біорозкладний пакет для фасування за ціною 1,50 грн.
У маркеті “Сім 23” на Привокзальній відсутні повідомлення про зміни, продавці теж про це не інформують. Проте в чеку бачимо додатково по 10 копійок за кожен пластиковий пакет.
У “Домашньому кошику” (колишній “Тростянецький” на вулиці Тичини) грошей за пакети для фасування овочів чи фруктів не беруть. Кажуть – адміністрація таких вказівок наразі не давала, працюють за старою схемою.