Калушанину, який начебто «підкрутив» лічильник, хотіли нарахувати 18 тисяч гривень за світло. Суд не дозволив
27 Січ, 2022 16:41
До Калуського міськрайонного суду звернулося АТ “Прикарпаттяобленерго” з вимогою про стягнення з відповідача понад 18 тисяч гривень за використання необлікованої електроенергії через втручання у роботу електролічильника. “Феміда” стала на бік споживача.
Як повідомляють у суді, на думку позивача, споживач за допомогою невстановленого пристрою здійснив вплив на лічильник та користувався необлікованою електрикою.
Працівники “Прикарпаттяобленерго” виявили, що пломба-наклейка знаходиться у спрацьованому стані, після чого склали відповідний акт та направили пломбу на експертизу. Висновком трасологічного дослідження було встановлено, що пломба-наклейка знаходиться у спрацьованому стані, про що свідчать сліди зміни структури та форми магнітної суспензії, її розташування на внутрішній поверхні полімерного шару пломби (під капсулою). Після отримання висновку позивач провів засідання комісії по розгляду актів на якому прийняв рішення провести нарахування обсягу та вартості необлікованої електроенергії на суму 18 266,86 грн (6 450 кВт*год).
Проте споживач категорично відмовився платити. У судовому засіданні відповідач пояснив, що не вчиняв жодних дій, спрямованих на втручання в роботу приладу обліку електричної енергії, зокрема з метою зміни показників використаної електричної енергії в бік зменшення.
“Цей лічильник працював дистанційно та фіксував не тільки кількість спожитої енергії, але і будь-який сторонній вплив магнітних полів. Але чомусь позивач, замість направити цей лічильник на експертизу, відправив пломби-наклейки. На його думку, пломба могла спрацювати з різних причин, необов’язково від дії магніту”, – зазначив відповідач.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновків, що представник “Прикарпаттяобленерго” не довів безпосереднього втручання відповідача до електролічильника, тому застосування до споживача санкцій у вигляді стягнення вартості необлікованої електроенергії є незаконним і не справедливим.
Позивач не погодився із прийнятим рішенням суду та подав апеляційну скаргу. Івано-Франківський апеляційний суд, вивчивши матеріали скарги та справи, дійшов до висновків, що рішення Калуського міськрайонного суду відповідає вимогам закону, ґрунтується на засадах верховенства права, принципах справедливості, добросовісності та розумності, підстави для його скасування не має.