Контекстну рекламу можна напевне вважати класичним способом просування в інтернеті. Під таким терміном розуміють об’яви, які пошукові системи демонструють користувачам, враховуючи їхні запити. Інструмент цінують за гнучкість, оскільки рекламна кампанія налаштовується під специфіку бізнесу.
Ще він відносно недорогий, до того ж аналітичну роботу можна виконувати за допомогою безкоштовних ресурсів — Яндекс.Метрика, Google Analytics. Якщо ж кампанія побудована грамотно, дуже швидко відчутно, як вкладені гроші повертаються у вигляді активних покупців товарів та послуг.
Інша справа, що контекстна реклама для вмілого опрацювання потребує володіння певними теоретичними знаннями та практичними вміннями. Новачки інколи губляться на початковій стадії, коли треба виконати аналіз конкурентів, без якого будівництво рекламної кампанії доведеться вести наосліп.
Найпростіший шлях — піти на курси контекстної реклами, де навчають різним аспектам, в тому числі, аналітичній діяльності. Таку розгорнуту програму пропонує Академія WebPromoExperts. Втім, окремі кроки реально зробити самостійно, власними зусиллями.
Для чого потрібен аналіз?
В першу чергу необхідно підкреслити важливість аналітичної роботи на етапі підготування рекламної кампанії. Вона ж проводиться з певною періодичністю і пізніше, щоб можна було робити корегування. Завдяки моніторингу конкурентів досягають наступних цілей:
- Дізнаються підхід до реклами, щоб позичити певні цікаві варіанти, переробивши під себе.
- Розширюють семантичне ядро, що сприяє залученню широкого кола потенційних покупців.
- Роздивляються сайти конкурентів, визначаючі особливості наповнення.
- З’ясовують, які витрати несуть інші компанії, щоб розрахувати чи відкоригувати власний бюджет.
Якщо за контекстну рекламу береться людина, не обізнана в цій галузі, їй важко зрозуміти, як в принципі правильно відслідкувати ключових конкурентів. Тому окремо розповідаємо про це.
Як знайти конкурентів?
Звісно, не стоїть мета вирахувати кожного конкурента. Достатньо скласти перелік з 15-20 компаній, які досягли успіху в просуванні. Для цього можна провести нескладні маніпуляції:
- Через Google чи Яндекс знайти компанії, що просуваються за тими саме словами з семантичного ядра, ввівши їх в рядку пошуку.
- В Google Analytics або Яндекс.Метриці подивитися релевантні запити та сайти, що по ним лідирують.
- Галузеві рейтинги — агентства та дослідницькі центри також визначають найсильніших гравців у різних нішах.
Визначивши кілька компаній, які можна брати за взірець, переходять до вивчення їхніх контекстних об’яв.
Як знайти та проаналізувати рекламу конкурентів?
Перш за все, можна скористатися звичайним пошуком. Для цього в рядку пишуть запит й назву компанії-конкурента. Але можна піти спрощеним шляхом. Адже існують спеціальні сервіси, які допомагають зі збором необхідної інформації в автоматичному режимі. Найяскравіший приклад — Serpstat. Тут достатньо ввести домен компанії-конкурента, щоб ресурс показав, які об’яви розміщені в даний момент, до того ж можна побачити ключові фрази й додаткову інформацію.
Недостатньо знайти контекстну рекламу конкурентів — слід вірно її аналізувати й трактувати. В першу чергу звертають увагу на тексти, а особливо на заголовки. Варто визначити ключові фрази, зрозуміти, чому вони обрані, чим «зачіпають» аудиторію. Не завадить звернути увагу й на такі вторинні деталі, як доповнення до основного тексту. А саме, що вказують в об’яві: адресу, телефон, посилання на сайт, тощо.
Завдяки аналізу можна правильно побудувати власну рекламну кампанію для успішного просування.