Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський, 24 лютого повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, пише Громадське.
«Тобто спротив, відсіч будуть наростати. Логістичні рішення, які будуть необхідні, будуть ухвалені», — уточнив Подоляк.
Згідно із законодавством, на територіях, де запровадили воєнний стан, можуть створювати тимчасові органи влади — військові адміністрації. Особливість таких органів у тому, що вони мають працювати для забезпечення потреб органів влади в умовах воєнного стану.
Наприклад, якщо облдержадміністрація стає військовою адміністрацією, у ній посади держслужбовців можуть заміщати військовими.
Що відбувається?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. У Збройних силах наголошують, що ситуація контрольована.
В Офісі президента заявили, що перша серія ударів росіян зазнала невдачі: окупантам не вдалося зашкодити боєздатності Збройних сил України.