Прикарпатцям нагадують, що робити, якщо людину вдарило струмом

Автор: Костинюк Олександр

12 Бер, 2022 11:20

Поділитись публікацією
Прикарпатцям нагадують, що робити, якщо людину вдарило струмом

Обірваний провід, ураження струмом: мешканцям області нагадують, як діяти у кризовій ситуації.

Найкращий засіб проти паніки – завчасна поінформованість та спокійна передбачливість. Тому кілька корисних порад від енергетиків однозначно стануть вам у нагоді. Також обов’язково варто пригадати правила з електробезпеки з дітьми.

Що робити, якщо людина уражена електричним струмом

Найперше потрібно припинити дію електричного струму. Найбезпечніший спосіб — вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату. 

У разі відсутності такої можливості, необхідно (Увага! При напрузі до 1000В!): 

  • Перерубати провід, який торкається людини, сокирою або лопатою з сухим дерев’яним держаком.
  • Відкинути провід палицею, дошкою чи будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. При цьому бажано ізолювати себе від землі, ставши, наприклад, на сухі дошку, пальто чи гумову підстилку.  
  • Відділити потерпілого від струмопровідних частин, відтягнувши його за одяг, якщо він  сухий та відстає від тіла. При цьому слід уникати дотику до металевих предметів і відкритих частин тіла потерпілого.
  • В крайньому випадку, коли необхідно доторкнутись до тіла потерпілого, потрібно одягнути діелектричні рукавички або обмотати руку сухим одягом.

Увага! Звільняючи потерпілого від дії електричного струму, слід діяти однією рукою. 

Після усунення дії електричного струму, потерпілому слід надати першу допомогу, у разі необхідності проведення штучного дихання та масажу серця, попередньо викликавши „швидку допомогу”.

Про це інформує “Галку” пресслужба “Прикарпаттяобленерго”.

Що робити при виявленні обірваного проводу

  • Не підходьте самі і не підпускайте нікого до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори ближче, ніж на 8 м.
  • Вісім метрів — це орієнтовно десять-дванадцять дитячих кроків. Якщо дорослий, чи дитина опинились ближче восьми метрів до обірваного проводу, спершу вона відчує пощипування в пальцях.
  • Від місця контакту обірваного проводу з землею струм поширюється колами, між якими виникає смертельна напруга кроку. 
  • Якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань, переміщуючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одну від одної. 
  • Не можна бігти від лежачого проводу, відривати ступні ніг від землі та робити широкі кроки. 

При виявленні обірваного проводу електролінії слід відразу організувати його охорону, щоб ніхто з людей не потрапив під напругу, і повідомити про аварію диспетчера кол-центру за телефоном 0-800-50-40-20 та залишатись на місці події до приїзду бригади електромонтерів.