Вивід військ, відмова від НАТО, гарантії безпеки. Financial Times розказала про начебто прогрес у мирних перемовинах
16 Бер, 2022 17:17
За словами трьох учасників переговорів, Україна і Росія досягли значного прогресу щодо попереднього мирного плану з 15 пунктів, включаючи припинення вогню і вивід російських військ, якщо Київ оголосить нейтралітет і погодиться на обмеження своїх збройних сил.
Про це пише Financial Times.
Запропонована угода, яку українські та російські перемовники вперше повністю обговорили в понеділок, передбачатиме відмову Києва від своїх амбіцій приєднатися до НАТО та обіцянку не розміщувати іноземні військові бази чи зброю в обмін на захист від таких союзників, як США, Великобританія. і Туреччина.
Природа західних гарантій української безпеки — та їхня прийнятність для Москви — все ще може виявитися великою перешкодою для будь-якої угоди, як і статус українських територій, захоплених Росією та її довіреними особами у 2014 році.
Хоча Москва і Київ у середу заявили, що вони досягли прогресу щодо умов угоди, українські чиновники залишаються скептично налаштованими, що президент Росії Володимир Путін повністю відданий миру і стурбований тим, що Москва може виграти час для перегрупування своїх сил і відновлення наступу.
Старший радник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк заявив Financial Times, що будь-яка угода передбачає, що «війська Російської Федерації в будь-якому разі покинуть територію України», захоплену з моменту початку вторгнення 24 лютого, а саме південні регіони вздовж Азовського і Чорного морів, а також території на схід і північ від Києва.
Україна збереже свої збройні сили, але буде зобов’язана залишатися за межами військових альянсів, таких як НАТО, і утримуватися від розміщення іноземних військових баз на своїй території.
Прессекретар путіна Дмитро Пєсков заявив журналістам у середу, що нейтралітет для України на основі статусу Австрії чи Швеції є можливим.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що «абсолютно конкретні формулювання» «близькі до узгодження» на переговорах.
Читайте також: Що таке ґендерно-нейтральні туалети? Вони дійсно є в українських школах? – фактчек “Галки”