У Франківську медик з громадянством Польщі навчає, як зупиняти кровотечі (ФОТО)
09 Кві, 2022 17:24
У Франківську громадянин Польщі навчає зупиняти кровотечі
Кожен може бути найбільш корисним для перемоги України у війні там, де він є в цей момент. Цього принципу сьогодні дотримуються багато українців, і не лише, які стоять на захисті країни на передовій чи займаються волонтерством в тилу. Зробити свій внесок у майбутню перемогу вирішив Даніель Фолюш – лікар-інтерн франківського медуніверситету. Він безкоштовно проводить в Івано-Франківську курси з надання першої допомоги та вчить людей зупиняти кровотечі. Хлопець громадянин Польщі, тому може поїхати з України, але вирішив бути корисним у місті, де виріс та навчається, інформує Галка.
«Під час бойових дій є певна специфіка поранень. У багатьох випадках можна врятувати людину, просто треба знати що і як робити. Тоді відсоток тих, хто вижив значно збільшується. Надіюсь, у нас не буде прямого зіткнення з ворогом, але раптом щось прилетить, щоб після секунд розгубленості люди знали як діяти, власне, й проводжу ці навчання. До слова, під прямим вогнем цивільні люди не мають права давати допомогу», – розповів медик.
В основі його занять рекомендації, які розробили у TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Це світовий стандарт. Даніель з керівницею закладу, де він працює, доступно навчають цивільних зупиняти масивну кровотечу.
«В умовах бойової травми масивна кровотеча є причиною смерті у 85%. З цих 85%, 31% можна зупинити, тобто 31% людей можна врятувати, зупинивши кровотечу. Це база, яку треба знати. До речі, це курс базової підтримки життя в умовах травми мають пройти всі водії», – поділився Даніель.
Навчання вже пройшли близько 400 людей. Серед них вчителі, тероборонівці, полісмени та інші. Наприклад, коли проводив курси у школі №18 і туди під час повітряної тривоги у бомбосховище зайшли перехожі, то дехто з них теж захотів долучитися. Заняття триває у середньому 4 години.
На ньому присутнім також розповідають про будову та різницю між джгутами й турнікетами різних виробників. Також Данієль сортує медичні препарати та перевіряє на якість турнікети, які мають відправити на передову.
«У клініці перевіряють, чи зупиняє він кровопостачання. Важливо, чи людина зможе ним скористатися у польових умовах. Бувало, що з 8 запропонованих турнікетів тільки один був робочий. Важливо, щоб виробники та волонтери прислуховувалися до порад медиків, бо зовні турнікети мало чим відрізняються, але деякі не справляються із своїм завданням», – наголосив медик.
Данієль проводитиме курси у майбутньому, анонс буде на його сторінці у соцмережі.