Близько сотні великодніх писанок розписали франківці та переселенці на майстеркласі від викладачів ПНУ (ФОТО)
12 Кві, 2022 12:50
10 квітня стартував університетський мистецький проєкт “”Національна спадщина”: серія майстер-класів народного декоративно-прикладного мистецтва”. Ініціатором проєкту виступив декан факультету туризму Володимир Великочий.
Перше практичне заняття «Писанкарство» відбулося цього дня у локації Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки в центральній частині Івано-Франківська. Його організували та провели викладачі і студенти кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоубізнесу та івентменеджменту факультету туризму на чолі із завідувачем кафедри Василем Шикеринцем. Модерувала захід доцентка кафедри Олена Дутчак.
У межах програми заходу відбувся майстер-клас з виготовлення великодніх писанок, витинанок та виробів з бісеру. Містяни, гості Івано-Франківська та переселенці з окупованих територій України (зокрема Харківської, Запорізької, Київської областей) стали найактивнішими учасниками майстер-класів. Найбільше було охочих розписати власноруч писанку до свого великоднього кошика. Їм це допомогли зробити викладачі освітньої програми «Менеджмент соціокультурної діяльності»; мисткиня, викладачка Івано-Франківського коледжу ПНУ, членкиня спілки дизайнерів України Марічка Пазинюк; писанкарка, викладачка ВПУ №3 Юлія Петранюк. Під час майстер-класу, який тривав близько 4-х годин, учасники розписали власноруч близько сотні писанок.
Чимало гостей заходу взяли участь і у майстеркласі з виготовлення витинанок. Його провела майстриня Христина Дувірак, авторка персональних та колективних всеукраїнських виставок, членкиня Товариства «Бойківщина», інформує “Галка” з посиланням на сайт ПНУ.
Мистецький захід супроводжувався виконанням веснянок та гаївок. Їх підготували та виконали студентки спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» під керівництвом Ірини Жеребецької, завідувачки навчально-виробничою лабораторією «Культурно-мистецький центр» факультету туризму, заслуженої артистки України.
Зазначимо, що наш університетський мистецький проєкт має не лише соціальноорієнтовані цілі. Його метою є збереження традицій, популяризація звичаїв рідного краю в умовах викликів сьогодення та загроз розвитку креативної індустрії, ознайомлення переселенців та гостей міста з етнічною культурою регіону, закріплення професійних компетенцій студентами управлінської спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» у сфері здатності до розуміння культурологічних питань сучасності та уміння розглядати їх з позицій вшанування традицій і звичаїв свого народу та культурного надбання людства.
Про наступне практичне заняття, коли і де воно відбудеться – слідкуйте за анонсами на офіційній сторінці сайту Прикарпатського університету https://pnu.edu.ua/.