За перший квартал 2022 року в 630 прикарпатців виявили злоякісні пухлини
18 Тра, 2022 09:05
В умовах воєнного стану Прикарпатський клінічний онкологічний центр ні на день не припиняє свою роботу. А навпаки працює в посиленому режимі, адже за рахунок внутрішньо переміщених осіб, наплив хворих значно збільшився.
Читайте також: Лікарні у Франківську та Бурштині отримали сучасні рентген-апарати (ФОТО)
Про це у соцмережі пише директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігор Дмитренко, інформує “Галка”.
“Які досягнення та проблеми є наразі в закладі, а також які показники діагностування та лікування пацієнтів із злоякісними пухлинами дізнався особисто, відвідавши онкоцентр. Як і в інших лікарнях, тут призвичаїлися працювати в складних умовах та під час повітряної тривоги. В закладі надають консультативну, організаційно-методичну онкологічну допомогу мешканцям Прикарпаття та внутрішньо переселеним особам, а також високоспеціалізовану медичну допомогу онкохворим. В онкологічному центрі працюють досвідчені лікарі, половина з яких вищої категорії”, – йдеться в повідомленні.
Онкоцентр забезпечений всім необхідним, каже Дмитренко, зокрема й хіміопрепаратами для проведення майже всіх схем хіміотерапії безкоштовно. А також в закладі проводять весь спектр хірургічних втручань.
Тут функціонують хірургічні відділення патологій ШКТ і патологій голови та шиї, відділення гормонозалежних пухлин у жінок, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення променевої терапії та хіміотерапевтичне і диспансерне відділення. А також в закладі функціонує ендоскопічний кабінет, клініко-діагностична лабораторія та патогістологічне відділення.
Крім того, на базі онкоцентру працює обласний кабінет патології шийки матки.
“Тільки цього року за перший квартал в нашій області злоякісні пухлини вперше виявили в 630 осіб, майже кожен 20 з них – дитина. Причому в кожного четвертого рак діагностовано на IV стадії. Проте ще більше занепокоєння в онкологів викликає діагностика візуальних локалізацій раку, для вчасної діагностики яких достатньо тільки провести кваліфікований онкопрофілактичний огляд на первинному рівні. Саме це призвело до того, що занедбаність раку грудної залози цього року сягає майже 40%. Не краща ситуація і з виявлення злоякісних утворень шийки матки та прямої кишки, а ще гірша з діагностикою раку ротової порожнини”.
У 2021 році від злоякісних пухлин в Івано-Франківській області померли понад дві тисячі осіб.
Проте, фахівці наполягають на необхідності профілактичних оглядів та наголошують, що рак – не вирок. Адже ретельне обстеження і рання діагностика – це запорука швидкого і повноцінного одужання та якісного життя.