Що вміє дрон PD-2, переданий ЗСУ групою Kalush Orchestra (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

03 Чер, 2022 18:28

Поділитись публікацією
Що вміє дрон PD-2, переданий ЗСУ групою Kalush Orchestra (ФОТО)

Безпілотник українського виробництва може служити військовим для розвідки, коригування вогню та скидання гранат на супротивника.

Група Kalush Orchestra передала гроші, отримані від продажу нагороди за перемогу на Євробаченні-2022, на купівлю безпілотного комплексу PD-2 для української армії. Агентство “Уніан” розповіло про особливості апарату.

PD-2 розробили волонтери з організації “Народний проєкт” разом з українською компанією UkrSpecSystems. Це модернізація безпілотника PD-1 (People’s Drone), який випускався з 2020 року для ЗСУ, зі збільшеною вантажністю, дальністю зв’язку, тривалістю польоту та іншими удосконаленнями. PD-2 пройшов випробування у 2021 році, а у 2022-му розпочалося їх серійне виробництво. Комплекс складається з кількох літальних апаратів та наземної станції управління у вигляді автомобіля.

Основні характеристики дрона PD-2:

  • Розмах крила — 5 м;
  • Максимальна злітна вага — 55 кг;
  • Максимальне корисне навантаження — 19 кг (VTOL — 11 кг);
  • Максимальна швидкість — 140 км/год;
  • Крейсерська швидкість — 100 км/год;
  • Максимальна висота — 4700 м;
  • Дальність зв’язку — понад 200 км.

Сам дрон є однією з найбільших розвідувальних моделей, розроблених в Україні. Його максимальне корисне навантаження становить 19 кг, що дозволило встановити потужну оптичну систему із тепловізором. Денна камера з роздільною здатністю Full HD і хорошим зумом забезпечує виявлення об’єктів на відстані понад 5 км, а лазерний далекомір дуже точно визначає координати цілей. Завдяки таким технологіям PD-2 допомагає військовим знаходити супротивників, дізнаватися їх місцеперебування та завдавати ударів з артилерії чи іншого озброєння.

PD-2 може проводити у повітрі до 10 годин, за цей час він встигає пролетіти до 1000 км на крейсерській швидкості. Дальність зв’язку з оператором збільшується, якщо один із безпілотників ретранслює сигнали до іншого. Одна наземна станція може одночасно керувати декількома дронами, а ті, зі свого боку, вміють передавати зображення в різні місця, що збільшують гнучкість.

Конструкція PD-2 дозволяє змінювати конфігурацію та функції дрона прямо на полі бою. Наприклад, військові можуть поставити систему для вертикального зльоту та посадки (VTOL), щоб запускати БПЛА у будь-якій місцевості, хоча це збільшує витрати енергії та скорочує час польоту до 8 годин, а висоту – до 4,5 км. Апарати також можна обладнати гіростабілізаційною платформою USG-400 або контейнерами для скидання боєприпасів загальною вагою до 8 кг.

“Безпілотний Авіаційний Комплекс PD-2 — універсальне рішення для військового та цивільного застосування, придатне до експлуатації в будь-якому середовищі та за будь-яких погодних умов”, — розповіли розробники у Facebook.

6 травня сайт DOU запустив збір коштів на купівлю комплексу PD-2 для ЗСУ, і за добу волонтерам вдалося зібрати 30 млн грн. У середньому люди жертвували по 2 тис. грн, а найбільший внесок становив 150 тис. грн. Усі гроші відправили на рахунок фонду “Повернись Живим”.

Раніше повідомляли, що Kalush Orchestra продали кубок “Євробачення-2022” за $900 тисяч. Музиканти провели аукціон у прямому ефірі разом із телеведучим Сергієм Притулою. Крім кубка, на продаж виставили панамку соліста Олега Псюка — завдяки цьому вдалося зібрати ще 11 млн грн.